Tesettür Pardesü Nedir ve Nasıl Olmalıdır?

Categories ModaPosted on

Tesettürlü bayanların vazgeçilmesi tesettür pardesüler nasıl olmalı,  tesettür pardesü nasıl yıkanır, pardesü nasıl temizlenir bu yazıda anlatacağım size. Ama önce kıyafetimizi tanımamız gerekir.

Tesettür Pardesü Nedir?

Tesettür pardesü nedir derseniz tesettürlü bayanların değişik renkler ile modaya uyarladığı ayak bileklerine kadar uzun son zamanlarda çok giyilen tesettürlü bir bayan giysidir. Pardesü modelleri geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Yazın altına ince kıyafetler ile giyilebilecek en iyi parçadır. Bazıları cepli bazıları dantel desenli birçok modele sahiptir pardesüler.

Şimdi kombininden bahsedebiliriz. Tesettür giyim modasının gözdelerinden pardesü nasıl olmalı derseniz size püf noktalarından bahsedeyim. Renk uyumu olmalıdır. Aşağıdaki cacharel  markalı kombini tavsiye ederim mesela . Giydiğiniz pardesünün altına seçtiğiniz etek yada pantolon pardesünüzün  bir renk tonunda olmalıdır.Farklı renkler seçip göz yormamalıyız. İkici olarak giydiğiniz pardesü dar ise altına kloş bir etek tercih etmek yerine dar kesim bir etek tercih etmelisiniz. Kullandığınız pardesü kumaşı da önemli ince bir pardesünün altına kot bir etek olmaz. Bu tür noktaları da atlamak gerekir.

pardesü nedir ve ne demektir

Pardesü Nasıl Yıkanır?

Yaz  mevsiminde aldığımız pardesüler keten kumaştan yapılmaktadır çoğunlukla. Pardesüler nasıl yıkanır , pardasüler nasıl temizlenir sorusuna cevaben ise keten pardesülerinizi makine kullanarak yıkabilirsiniz. Yıkarken az deterjan kullanmalısınız. Aynı tonlarda kıyafetlerinizle yıkamalısınız. Yalnız kullandığınız program kısa olmalı uzun programlarda yıkanır ise pardesü de deforme  olabilir. Yıkadıktan sonra askıda kuratabilirsiniz. Yada kurutma makinelerinde kurutabilirsiniz. Yalnız kurutma makinelerinde nemli iken çıkarmalısınız daha az buruşur pardesünüz.

Pardesüler Hangi Kumaştan Dikilir?

Tesettür pardesüler mevsimsel olarak kumaşları değişebilir. Kışın daha sert kumaşlar ile soğuktan korunmak için yapılır. Yazın ise pardesüler krep, keten kumaştan ince kumaşlardan dikilir. Alacağınız pardesülerde genelde bayanlar yıkama talimatına bakmayı unutmayın, yazın pardesü kullandığımız için yıkama daha çok pamuk ibareleri kullanılmış kumaşlardan yapılan pardesü modellerini seçmeliyiz. Çünkü yazın nemden dolayı kumaşlar cildimize yapıştığı için hem sağlık açısından daha iyi olur. Pahalı olsa da iyi demeyin yıkama talimatlarına bakmayı unutmayın.  Pardesü hangi kumaştan dikilir bilmiyorum demeyin. Birazda piyasadaki pardesü fiyatları hakkında bilgi vermek isterim size.
pardesu-hangi-kumastan-dikilir

Tesettür Pardesü Çeşitleri ve Fiyatları

Pardesü çeşitleri genelde değişmektedir. Ama biz pardesü modellerini seçerken püf noktamız, hatlarımızı belli etmeyen hafif bol pardesüler olmalıdır. Amacımızın örtünmek olduğunu unutmamalıyız. Pardesü fiyatlarına gelirsek fiyatlar değişmektedir. Bazı markalarda yazlık pardesü modelleri şu anda 80 lira ile 130 lira arasında değişmektedir. Ama daha moda markalardan istiyorsanız 150 lirayı gözden çıkarmanız gerekmektedir. Reklam gibi olacak ama kaliteden ödün vermeyin bence pahalı demeyin işçilik ve kumaş kalitesi açısından bazı pardesü çeşitleri verildikleri paralara değiyor.

1 comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir