Tesettür Peplum Kıyafetler ve Kombinleri

Categories ModaPosted on

Son zamanlarda karşımıza çıkan peplum modasını anlatıp tesettür peplum kıyafetler, peplum elbiseler ve tesettür peplum kombinleri hakkında birkaç önerim olacak bu yazımda. Tesettür giyimde de kullanabileceğimiz bu moda akımını aklınızdaki tüm soruları gidererek yanıtlayacağım. Sizde benim gibi tesettür giyim modelleri meraklısıysanız eminim merak ediyorsunuzdur.

Peplum nedir? Peplum ne demek?

tesettür peplum kıyafetler

Peplum aslında bir cekete etek parçası dikilmesiyle oluşan bir stildi. 19 yy dayanan bir geçmişi vardı peplum modasının ama 1940’lar da moda da tam olarak yerini aldı diyebilirim. Aslında  ‘peplum ne demek?’ derseniz kusurlarımızı istediğimiz şekilde kapatmamıza yarayan kalıbını kim akıl ettiyse ona teşekkür edeceğimiz bir kıyafet şeklidir. Tesettür peplum elbiseleri kullanarak çok zayıfsanız tesettür peplum kıyafetler üzerinize tam oturmuyorsa daha farklı görünme şansını yakalayabilirsiniz. Ya da biraz göbeğim var diyorsanız tesettürlü hanımlar için şık tesettür peplum kombinler yapılabilir.

eski peplum elbise

Tesettürlü Peplum Elbise Modelleri

Resimdeki elbise tesettürlü peplum elbise modellerinde genellikle soft renkler tercih edilmiş. Görüldüğü gibi zayıf kişilerde beli tam ince gösterip kalçada genişleyen etekler şık bir görüntü sağlıyor. Peplum tesettür elbiselerde kalçadaki etek genişliği kişinin kalça genişliğine göre seçilmesi için geniş bir yelpazede tasarlanabilir. Tesettür peplum elbise modellerinde istenilirse tek ton değil iki farklı desen ile de kombin yapılabilir. Kısa boylu ve kilolu hanımların risk ile yaklaşması gereken bir tesettür elbise modeli olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.

peplum elbise modelleri

tesettürlü peplum elbiseler

Peplum Uzun Etek 

peplum uzun etek

Peplum giyimde uzun eteklerde unutulmamış tabi. Peplum uzun etek tesettür kombinlerinizde size yardımcı olacak. Peplum kıyafetler kombinin odak noktası olduğundan diğer kıyafetlerin seçiminde sadelikten yana olabilirsiniz. Resimdeki eteği kesinlikle salaş bir tesettür bluz modeli ile kombin yapmamalıyız. Sade oturan bir tesettür bluz ile tesettür kombinlerindeki o ince noktayı yakalayabilirsiniz.

Peplum Tesettür Abiye

peplum-tesettur-abiye

Tesettür giyim peplum detaylarını tesettür abiye kıyafetlerinde çok kullanmıştır. Aslında peplumun en yakıştığı yer peplum tesettür abiye modelleri diyebilirim. Abiyede olması gereken net duruşu keskin hatları peplum detaylarını kullanarak yapabiliriz. Tesettür abiye de altın tonlar daha öndedir. Peplum eteğini altın nakış boncuk ya da diğer aksesuarlar ile hareketlendirebiliriz.  Tesettür peplum kıyafetler ve kombinleri arasında en kolay bulabileceğimiz tarzdır. Bilirsiniz iki parça etek ceket bluz kombinleyerek bir düğünde sarf ettiğimiz zamanı tek parça bir tesettür peplum abiye tercih ederek değerlendirebiliriz. Bu yaz evlenecek bayanlar içinde belirtmek isterim 2015 tesettür gelinliklerinde de peplum kullanılmıştır peplum gelinlik modellerini incelemeyi unutmasınlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir