Tesettür Pileli Etek Modelleri ve Kombinleri

Categories ModaPosted on

Tesettür pileli etek modelleri tesettürün ve kombin yapmanın vazgeçilmez parçalarıdır. Bu yazıda da tesettür pileli eteklerin kullanımı hakkında tüm sorularınızın cevaplamaya çalışacağım. Eminim hepiniz pileli etek nasıl kombinlenir? pileli etek nasıl ütülenir?  Pile çeşitleri nelerdir?  Pileli etek kilolu gösterir mi? Kısaca pileli etek nasıl giyilir diye düşünmüyor değilsiniz.

Bilirsiniz ki tesettür bluz modellerimizi tek kombinleyebildiğimiz parçalar tesettür eteklerdir. Siz de artık düz eteklerden sıkıldıysanız tesettür pileli etekleri denemelisiniz. Yazın en rahat parçaları olabilir dolabınızda tesettür pileli etekler. Hem de 2015-2016 sonbahar kış modasında çoktan yerini almış parçalardır. Şimdiden bir pileli etek sahibi olmak için daha ne bekliyorsunuz?

Pileli Etek Nedir?

Pilenin birden fazla anlamı vardır. Tabi bizim ilgi alanımız tesettür modası bizde tekstil kısmını açıklayalım. Pile nedir derseniz kumaşın katlı bir şekilde üst üste gelerek ütü yardımı ile şekillendirilmesidir. Merak ederseniz söyleyeyim bu etekler 40 yıl önce İngiltere de ilk ortaya çıkmıştır. İlk kısa etekler olarak yapılmıştır ama sonra bugün tesettür pileli etek olarak kullandığımız uzun çeşitleri de tasarlanmıştır.

tesettür pileli etek modelleri

Pileli Etek Çeşitleri Nelerdir?

Tesettür pileli etekler aslında moda sektöründe o kadar çok ayrıntılı olarak sınıflandırılmış ki, bizim tanımamız için gerekli olan kısımları açıklamak yeterli olacak sanırım. Tesettür giyimde en çok kullanılan pile çeşitleri nelerdir diye sorarsanız plise eteklerdir. Tesettür plise eteklerin daha giyildiğinde daha şık bir duruşu olur.

tesettür pileli etek çesitleri

Diğer bir kullanılan hatta bu yılda bayağı bir moda haline gelen kabarık pileli etekler vardır. Daha az pileler kalın kumaştan yapılmıştır. Terim olarak mesela aşağıdaki etekteki pilelere pilkaşe denir. Pilikaşenin görüntüsü A harfi şeklindedir. Hatta tek kullanılan tesettür pileli eteklerde A pile olarak geçer.

pileli etek nasil ütülenir

Pileli Etek Nasıl Ütülenir?

Tesettür pileli eteklerde ütü kumaş cinsine göre dikkat edilmesi gereken bir iştir. Bu yüzden ütüye başlamadan önce her kıyafetinizin yıkama talimatına bakmalısınız. Pilelerin daha düzgün durması için fazla verilen buhar kumaşta renk değişmesine ipliklerin yanmasına neden olabilir, buda giyildiği zaman çirkin bir görüntü oluşturur. Tesettür piliseli eteklerde daha farklı bir işlem uygulandığı için sadece buhar tutmanız yeterli olacaktır. Kullanmak ne kadar zor olsa da tesettür pileli eteklerden vazgeçmemiz imkansız.

Pileli Etek Kilolu Gösterir mi?

Pileli etek kilolu gösterir mi işte bu sorulardan dolayı her bayan tesettür pileli etekleri tercih etmeden önce biraz düşünür. Tesettürlü pileli etek harika desenler ama önce bir vücut tipimizi değerlendirmeliyiz eğer kalçalarımız bayağı geniş işe kalın kumaşlardan yapılan tesettür pileli etek modellerinden uzak durmalıyız. Ama kalçalarımız geniş olsa da pliseli etek modellerini tercih edebiliriz. Daha ince kumaşlar tercih edildiği için yapımında kalçadan kabarık olarak inmek yerine vücudumuzun şeklini alır ve aşırı kilolu hatlar gibi sorunları ortadan kaldırmış oluruz.

pileli tesettür etek modelleri

Resimde tesettür pileli etek modellerinden de yola çıkarsak ince pileli olan model daha zayıf göstermiştir. Kalın kumaş ve kalın pileli tesettür etek modelleri zayıf bayanlar için daha uygundur.

Pileli Etek Nasıl Giyilir?

Gelelim tesettür pileli etek nasıl giyilir, kombinlenir sorusuna birkaç örneklerle açıklayacağım. Pileli tesettür etekler giyildiğinde hem spor hem de klasik havayı kombinlediği parça ile yansıtır. Son dönemin en moda kalın bileli tüllü tesettür etek modellerini mesela spor olarak kombin yapabilirsiniz. Birde deri detayları eklerseniz aşağıdaki gibi güzel bir kombin yapmış olursunuz.

Yada stiletto ayakkabılarınızla pliseli şifon tesettür etek modelini klasik bir havada kombinleyebilirsiniz.

pileli etek nasil giyilir

Bu yazımızda biz bayanlar için tesettür pileli etek modelleri ve pileli tesettür etek kombinlerini anlatmatmaya çalıştım. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir