Tesettür Retro Giyim Tarzı ve Stili

Categories ModaPosted on

Her zaman geçmişin yeri farklıdır. Geçmişi de bu günde yaşamak daha bir farklı tadı ayrıdır. Bunu kıyafetlerimize yansıtırsak moda da retro giyim tarzı oluşturmuş oluruz. Bugün dillerden düşmeyen retroyu siz değerli takipçilerimiz için anlatalım istedik.  Tesettür retro ile buluşmasından önce sizlere retro nedir söyleyelim.

Nedir ve Ne Demektir

Sizde merak ediyorsunuz retro giyim tarzı nedir?  ne demektir? Retro aslında sadece modaya özgü bir terim değildir. Retroyu her alanda kullanabilirsiniz. Retronun anlamı geçmişte olan bir şeyin tekrar günümüze uyarlanmasıdır. Modadaki şeklide aynen böyledir geçmişte moda olan bir şeyin hatta ismi çok duyulmuş olması gerek bunun tekrar günümüzde kıyafetlere uygulanması ile retro kavramı oluşmuştur.

Örnekler Vererek Anlatalım…

tesettür retro giyim

İlk örnek olarak resimdeki retro tesettür gömlek modelindeki desenler omuzlardaki büzgüler 80lerin modasını yansıtmakta ve günümüze uyarlanmış durumda. Bu tarz giyim de retronun birebir örneğidir.

 

retro giyim tarzı

Ve işte retronun logosu bile diyebileceğimiz beyaz kalın çerçeveli gözlükler. Bu gözlükler ile başa bağlanan renkli bandanaları gördüğümüz zaman aklıma hemen retro terimleri gelmektedir.Hafif pembe dudaklarda retronun en göz alıcı noktası olmaktan hiç vazgeçmiyordur.

 

tesetturde retro giyim stili

Son olarak 1940’lardan kalan diz altı etekleri kabarık bir şekilde olan yüksek belli yakalı elbiselerdi. Bir diğer retro stiline örnek vermek gerekirse düğmeli dar skin pantolon modelleri diyebilirim. Retronun en yoğun kullanılan parçalarından biridir. Lakin bildiğiniz gibi dar skin modelleri tesettüre uygun değildir. O yüzden retro tarzına uyum sağlayayım derken tesettürsüz kalmamaya dikkat edelim.

Retro kıyafetlerinin abartılı olması en büyük özelliklerindendir. Bu sebeple tesettürlü hanım kardeşlerimiz dikkat etmeliler. Eğer sizde retro havasında geçmişi bugün de yaşamak isterseniz yukarıdaki gibi modelleri gardrobunuza ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir