Tesettür Sokak Modası

Categories ModaPosted on

Tesettür giyimin karşımıza çıkan en rahat, en kullanışlı ve stilize edilmiş hali diyebiliriz tesettürde sokak modasına. Tesettür sokak modası aslında spor giyim biraz klasik giyim arasında çelişkide bir stilde diyebiliriz. Sokak modası bence tesettür giyimin en cool şeklidir.

2015 – 2016 Muhafazakar Stil

tesettür sokak modası

Genç kesimin tesettür sokak modasını takip etmesi onlar için bir avantajdır. Neden diyorsanız, genelde genç tesettürlüler de tesettür giyimin kişiye katmış olduğu ağır, olgun havadan biraz daha uzaklaşıp damarlarındaki özgür kanı daha da hissetmelerine yol açacaktır. Tabi doğru olanı yapmak adına tesettür giyim sokak modasındaki özgürlüğünüzü abartmamanızı tavsiye ederim :)

Açıklamalarından çıkıp biraz da tesettür sokak modası 2015 akımına doğru yola çıkalım.

Kombin Yapmak Çok Kolay

Öncelikle sokak modası dedik mi aklımızdan çıkmayan tek parça kesinlikle jean pantolonlar, çünkü jean sokağın çılgın ruhunu yansıtır. Jean pantolonları her şey ile rahatlıkla kombin yapabiliriz. İster basic bir bluz ister  klasik bir gömlek yok onuda istemem derseniz tunikle de giyebilirsiniz.

2015 2016 tesettürde sokak modası

Tercihen Bol Jeanler

Bu jean pantolonları resimlerdeki gibi salaş hırkalarla kullanmak çok moda. Salaş hırka modelleri birkaç yıldır zaten göz önünde olan bir stil. Bir de bu hırkalar jean pantolonlar ile kombin yapılınca çok şık bir görünüm yakalamış olursunuz. Ya da jean pantolon üzerine çiçek desenlerini kullanmayı da deneyebilirsiniz. Emin olun bu şekilde içinizdeki neşeli kişiliği ortaya çıkarmaya başlamış olursunuz. Bu neşeli kişilikle dikkatleri üzerinize çekmiş olup tesettür giyim sokak modası trendini yakalamış olursunuz.

tesettür giyimde sokak modası

SOKAK MODASININ TESETTÜR HALİ

Tabi sadece jean pantolonlardan yola çıkmayalım. Düz uzun penye etekler ve üzerine basic bluzlar  bu şekilde çok cool bir sokak tarzı yaratabilirsiniz. Hem de penye kumaşın vermiş olduğu rahatlıkla tüm günü mutlu geçirebilirsiniz. Hareket açısından emin olun bu esnek kumaşlardan daha rahat kumaşlar yoktur.

Pantolon etekler, bu parçalarda tesettür sokak modasında çok göz doldurmakta bu sıralar. Ama kalın kumaştan bol bol pileleri olan kasvetli değil daha salaş daha cool pantolon etek modellerinden bahsediyorum.

Ayakkabılara gelirsek , jean pantolon modellerini altına spor bilekte biten ayakkabılar pantolon paçaları hafif  tek kat kıvrılmış  harika bir görüntü olur. Yada çok sporum diyip biraz daha kadınsı olmak isterim derseniz. Topuklu ayakkabılardan vazgeçmeyelim. Jean pantolonların altına ise stiletto ayakkabıları sokak modası kombini yapmayı aklımızdan çıkarmayalım.

Artık bu yazıdan sonra 2015 tesettür sokak modası da neymiş demeyelim hanımlar… :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir