Tesettür Sokak Stili ve Kombinleri

Categories ModaPosted on

Daha öncede 2015 tesettür sokak modası başlıklı bir makale yayınlamıştık. Bu makalemizde de daha çok tesettür sokak stili ve tesettür sokak kombinleri hakkında konuşacağız. Bu sokaklarda neler var? sokak modasında neler oluyor? hangi moda akımının rüzgarın da esiyor sokaklar…

Tesettür modasının en güzel tasarımlarından olan sokak modasının hepimize etkisi büyüktür. Hatta ünlü tasarımcıların tasarımlarına bile yön veren sokaklardır. Yani moda sokaklar da hanımlar. Hepinizin aslında dolabında bu parçalardan var. Umarım resimlerdeki stiller sokak modası kombini yapmanızda sizlere yardımcı olur.

Bugün tesettür sokak stilinin olmazsa olmazlarından 5 tane  parça seçtim.

1- Tesettüre Uygun Jeanler
Başlıktan da okuduğunuz gibi hanımlar jean diyorum ama tesettüre uygun diyorum. Sokak modasına uymak adına standartlarımıza aşmayalım. Daha bol kot pantolon örnekleri gösterebilmek isterdim sizlere. Ama bunlarıda kötü örnekler olarak alabiliriz. Mesela özellikle aşağıda sağdaki yırtık pantolonlu kombin oldukça çirkin olmuş. Tesettür duruşunu zedelediğini düşünüyorum. Kot pantolonları sokaklarda görmediğimiz an yok tesettürde de karşımıza sokaklarda çıkıyor yine. Giyin ama bol giyin en azından üzerine uzun bir tunik modeli almayı unutmayın.

tesettür sokak stili
2-Sırt Çantaları
Sokak demek rahat demek  özgür demek  bu yüzden renkli bez çantalarımız sırtımızdan eksik olmasın.

kadın renkli çanta
3-Yüksek Bel Etekler
Yüksek bel tesettür eteklerde hemen hemen herkesi sarmış. Brokar kumaştan yapılanlarda en favoriler. Sadece sokakta değil farklı kombinlerle özel günlerinizde bile kullanabilirsiniz. Sokak modası adı altında önerebileceğim en kıyametli parçalardan.

uzun etek kombinleri
4-Renkli Takılar
Genciz hangi renksin gökkuşağıyım içim cıvıl cıvıl diyor gençler kollarında bileklikler yüzükler kolyeler olmadan olmaz. Takınıza veya diğer detaylarınıza uykun kolye modelleride seçmeden dışarı çıkmayın:)

tesettür takı stili
5-Rugan Ayakkabılar

Sokak modasının en beğendiğim bir parçayıda sona bıraktım. Bir ayakkabı meraklısı olarak bu ayakkabıları yeni sezonda çok beğendim.  Sokak modasında jean pantolon altına üstüne tunik kombinleyerek kullanmanızı da şiddetle öneririm.

ayakkabı kombinleri ve stilleri

Şimdi çıkın sokağa bakın her beş tesettürlü genç bayan da bunlardan göreceksiniz . Sizde 2015 – 2016 sokak modası trendleri nedir, sokak modasında neler var bilmeden giyinmeyin bayanlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir