Tesettür Vintage Gelinlik Modellerini Keşfedin!

Categories ModaPosted on

Bir çok evlenme hazırlığı yapan tesettürlü kardeşlerimizin dikkatini çekmeyi başaran tesettür vintage gelinliklerden bahsedelim. Nurfeza editör kadrosu olarak beraber seçtiğimiz en şık ve en güzel tesettür vintage gelinlikler derlemesini nasıl seçim yapmanız gerektiğini sizlerle paylaşacağız. Yeni model tasarımlar yerine ufak ayrıntılar doğrusu eskiden gelen parçaları kullandığımız birçok gelinlik modelinin sizler için seçtik.

Geriye dönük modadan aldığımız ayrıntılarla yapılan tasarımlara verilen adlardan olan vintage modasını daha detaylı öğrenmek isterseniz buraya tıklayabilirsiniz. Şimdi fazla sözü uzatmadan modellerimizi inceleyelim.

Vatkalı gelinlik modelleri

vatkalı tesettür vintage gelinlik

Vintage havasını üzerinde hissettiğimiz modellerden biri de 1960’ların vatkalarını taşıyan gelinlik modelleridir. Bu modelde genellikle inciler kullanılarak tüm beden tasarlanmıştır. Kalın bir kumaştan tasarlanan gelinlikte kalın pililer oluşturularak farklı bir hava yakalanmıştır.

Klasik güpürlü vintage gelinlikler

güpürlü vintage tesettür gelinlikler

Geçmişte kalan modayı yansıtan vintage gelinliklerden beğendiğiniz modellerden biri de klasik güpürlü gelinlik modelleridir. Bu modellerde kabarık detaylar yerine daha düz inen kıvrımlar kullanılır. Genelde hakim yaka etek uçları ve üst bedende ortak motifler kullanılan modeller tercih edilir.

Papatyalı vintage tesettür gelinlik

papatyalı gelinlik modelleri

Aslında vintage gelinlikler de ilginizi çeken bir detaydan bahsetmek istedim. Genelde karbeyaz olarak belirttiğiniz beyaz rengi vintage gelinlik modellerinde hatta vintage tesettür gelinlik modellerinde de görmek oldukça zordur. Daha krem süt onlar da tercih edilen gelinlik modelleri göze çarpmaktadır. Şimdiki papatyalı gelinliklerde ise yine krem rengi göze çarpmaktadır. Krem rengi üstüne sadece etek uçlarında bedene doğru yükselen hizada papatya çiçekleri yapıştırılmıştır. Daha farklı ağır bir havası olsa da genç kızların tercih edebileceği modeller arasında yer almaktadır.

Renkli çiçekli gelinlikler

çiçekli gelinlik

Vintage gelinlikler de biraz da karşımıza çıkan renklerden bahsetmek istedim. Rengarenk bir kalp çiçek detayını tesettür gelinliğini ekleyerek daha farklı hava yakalanmıştır. Gelinlikteki sade tül üst bedendeki kabarık detaylarla birleşerek kalınlık ve incelik arasındaki uyum yakalanmıştır.

Dantelli Tesettür vintage gelinlik

en güzel vintage gelinlik

En güzel modelli tesettür vintage gelinlik modelini en son paylaşıp pastanın üzerine çileği yerleştirmek istedik :) En göz alıcı modellerden biri olan üzerinde değişik motifler bulunduran bu gelinlik, vintage tesettür gelinlikleri arasında en gözde modellerden biri diyebiliriz. Kollarındaki uzanan dantel detayları eminim her gelin adayının hoşuna gidebilecek özelliktedir. Prenses gelinlik modellerini sevenler için kalıbıyla da uygun gelinliklerden biridir.

Tesettür vintage gelinlikleri her gelinlik Siz de bulmakta zorlanabilirsiniz Eğer sizin de aklınıza vintage modelinde bir gelinlik giymek varsa aylar öncesinden ayarlamanız da fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir