Tesettür Vintage Giyim Modası

Categories ModaPosted on

Modanın terimlerini tesettür ile birleştirip sizlere en güzel görseller ile anlattık. Bugünkü yazımızda tesettür vintage  modasını ele almaya karar verdik. Vintage dediğimizde ilk bakışta bilmeyen olabilir bu yüzden vintage nedir? Açıklamadan geçmek istemedik.

Nedir? Ne Demektir?

Modaya ait bir terim olan vintage eski zamanlarda moda olan bir kumaş bir kalıp bir formun tekrar gündeme gelmesi demektir. Aslında retro giyim tarzı ve vintage eş anlamlı bile diyebiliriz belki. Çok  farklı ama hiç  şu anki kullanımıyla alakası olamayan bir kelime anlamı vardır. Vintage bağ bozumu anlamında kullanılmaktadır çok eskilerden. Belli bir zamandan sonrada modaya aktarılan bir terim olmuştur vintage.

Uzun Elbiseler

Vintage sadece tesettür giyim modasında karşımıza çıkmaz tesettürlü olmayan bayanlarında moda kulvarında yer alır. Ama tesettür modasında en iyi parçaları vintage uzun elbiselerdir.

Aşağıdaki  görseldeki gibi english vintage tarzını yansıtan tesettüre uygun uzun elbise modelleri ilk tercihiniz olabilir. Görsellerden de fark ettiğiniz gibi çiçekli kumaşlar vücuda  oturmayan bol kesim  artık vintage kıyafetlerde en moda olanlar. Vintagelarda kullanılan püskül detaylarını sizde şallarınıza yansıtabilirsiniz. Şallarınızın ucuna eklenen ufak püsküller emin olun çok ilgi çekici olabilir.

tesettür vintage

Vintage elbise modellerinde askılı modelleri seçebilirsiniz. Çünkü aslında eski dönemlerin benimde en sevdiğim kıyafetleri salaş ve krem rengi görünen gömlekleridir. Sizde resimdeki gibi askılı elbise modellerinizin altına krem gömlekler ile kombin yapabilirsiniz. Tesettür vintage elbise modellerini seçerken neon renklerden uzak durmanız gerektiğini kesinlikle unutmayalım ama.

tesettürde vintage modası

Saç Bantları

Tesettürde de kullanabileceğiniz  eskileri bir köşeden yakaladığımız saç bantlarını da unutmayalım. Vintage modasında saç bantlarını ekleyerek kombinleriniz de değişik bir tarz yakalayabilirsiniz. Ama tesettürde vintage modasını takip edeceğim diye asıl amacınız  olan tesettürü yadırgamamıza neden olan modellerden uzak durmalısınız.

vintage modası saç bandı

Tabiki çiçekler vintageda her yerde çiçekli ince şifon yelek modelleri ile uzun düz elbise modellerinize vintage tarzını yansıtabilirsiniz. Uzun elbise modelinizin altına kombinleyeceğiniz stiletto sivri burunlu topuklu ayakkabılarınız ile tam bir vintage kadını olabilirsiniz.

vintage tesettür topuklu trendi

Etek Modelleri

Vintage terciklerinizde daha sevimli kombinler yaratmak için küçük kurdele detayları ekleyebilirsiniz. Modern tasarımdan uzaklaşmış her şey kombinleriniz de sizi daha şık yapmaya yarayacaktır.

tesettür vintage etek modelleri

Vintage Tesettür Modası Sizden Sorulur!

Moda adına içerik üretemeyen ve kopyala yapıştır moda bloglarının aksine sizlere en güncel moda akımlarını ulaştırıyoruz. Verdiğimiz bilgiler ile dediğim gibi artık tesettür vintage modası sizden sorulur! Sizlere vintage tesettür tasarımlarıyla ilgili tüm detayları sunduk. Şimdi sizinde kombinleriniz de bazen ufakta olsa geçmişten gelen vintage tesettür detayları olacağına eminiz. Şık kalmanız dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir