Tesettür yazlık şifon elbiseler

Categories ModaPosted on

Yazın sıcaklığından hala kurtulamadık. Bu havalar biz tesettürlüler için ne kadar zor bilirim. Aslında bir yandan güzel bir yandan bunaltıcı hava. Ne giysek sıcaktan bunalıyoruz. Ama bazı tesettür elbise modelleri ile bu bunaltılarımızı geçirebiliriz .

Özellikle ilk tavsiyem tesettür yazlık şifon elbise modelleridir. Bu havada tek parça kıyafet en rahat kıyafetlerdendir. E bide bu kıyafetin kumaşı şifon kumaş ise değmeyelim serinliğinize…

Tesettür giyimde şifon elbise modellerini seçmek biraz zordur. Biliyorum hepimizin tek sorunu bu güzel ama ince kumaşların içimizi gösteriyor olmasıdır. Bunun için alışveriş yaptığımız tesettür giyim mağazalarında kesinlikle denemeden, hatta kumaşı güneşe ya da varsa ışığa tutmadan sakın son kararınızı vermeyin hanımlar. Şifon kumaşın astarlarının tesettür giyime uygun iç göstermeyen özellikler de olması gerekir.

tesettür şifon elbise

Şifon kumaş sağlıklı mıdır?

Tesettür yazlık şifon elbise modellerini seçerken dikkat etmemiz gereken soru aldığımız şifon kumaş sağlıklımıdır? Aslında bu özelliği elbisenin kumaşını elimize aldığımız zaman hissedebileceğimiz bir özelliktir. Eğer kumaş kaygan ise fazla polyester kullanılmış ve sağlıksız bir yapıya sahiptir. Kısaca söyleyeyim bu kumaş bizi yazın terletir bayanlar uzak durun. Ama daha pamuksu yumuşak bir yapıya sahipse bırakmayın alın o elbiseyi derim J

Hem tesettür yazlık şifon elbisenizin üzeriniz de nasıl uçuştuğunu fark edeceksiniz.

şifon kumaşı elbise

Tesettür Yazlık Şifon Elbise Kombinleri

Sağlıktan sonra birazda moda kısmına değinirsek tesettür yazlık şifon elbise kombinleriniz de özellikle eşarp yerine ince şalları tavsiye ederim. Elbise modelinizi tarzına göre takı ile süsleyebilirsiniz. Başta yüzük ve bileklikleri tercih edin. Tesettür yazlık elbise seçerken  2015 yazının moda renkleri neon renkleri tercih edin.

şifon elbise kombinleri

Şifon elbise modellerinizi geometrik desenler ya da hiç modası geçmeyen çiçek desenlerinden almaya özen gösterin. Ayakkabı kombinlerinizi yaparken apartman topuk diye adlandırdığımız sandaletleri ya da cool bir stilim olsun derseniz bohem tarzı bağacıklı sandaletleri tercih edebilirsiniz.

Yazın en şık bayanları siz olacaksınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir