Tesettürde Güneş Gözlüğü Modeli Önerileri

Categories ModaPosted on

Güneş gözlüğünün herhangi bir mevsime uygun mu değil mi diye düşünmeden tesettürde güneş gözlüğü modellerinden bahsetmek istedik.

Bazen yaz kış rahatlıkla takabileceğiniz güneş gözlükleri vardır. Çantanızdan her daim eksik etmeyeceğiniz bu modelleri eşarp bağlama şekillerine göre tercih edebilirsiniz. Tesettürlü hanımların aksesuar olsun diye sıkça güneş gözlükleri tercih edildiği bir sır değil. Şimdi çeşit çeşit güneş gözlüğü modellerini anlatmaya geçelim.

Demir çerçeve güneş gözlük modelleri

güneş gözlüğü takan tesettürlü kadın
Tesettürde de rahatlıkla kullanabileceğiniz bu modeller plastik çerçeve sevenler yerine demir çerçeve tercih edenlerin en çok kullandığı modellerden biridir. Genelde birçok markanın Butik tasarım kullandığı modeller mevcuttur. Daha kalitelilerine daha pahalı fiyatlara satın alabilir dilerseniz bu modelleri daha uygun fiyatlarda da başka markalarda temin edebilirsiniz. Eşarp bağlama yöntemlerinde de bu tür gözlükler her türlü eşarba uyuyabilecek şekildedir.

Kemik güneş gözlük modelleri

kemik günes gözlüğü
Demir ve kemik karışımı güneş gözlük modelleri arasında en sevdiğimiz modellerden biridir. Dış kısmındaki kemik detaylardan kullanılan renkli desenler de olabilir ya da düz renklerde kullanılabilir. Bu gözlüklerin üst kısmı daha geniş olduğundan dolayı eşarp bağlarken yüzünüzü daha fazla saracak şekilde eşarbını bağlama alırsınız.

Kare kemik güneş gözlükleri

kare güneş gözlükleri
Gözleri daha büyük ve dolgun gözüken bayanlara en iyi yakışan modellerden biri kare yada dikdörtgen şeklindeki gözlük modelleridir. Bu modellerde yine şal ya da eşarp rahatlıkla kullanılabilir.

Yuvarlak güneş gözlüğü

tesettürde yuvarlak güneş gözlüğü
Gençlerin en sevdiği modellerin arasında yer alan yuvarlak güneş gözlük modelleri boyutlarına göre ufak bir daha büyük yuvarlaklar olarak değişik türde tercih edilebilir. Kemik çerçeve yazı dili olarak farklı çeşitleri bulunmaktadır. Zamanımıza Bob Marley den gelen bu gözlük modelleri artık tesettürde güneş gözlüğü modelleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Renkli camlı gözlükler

renkli camlı güneş gözlük modelleri
Yaş kış fark etmeksizin her türlü kıyafetin üzerine kombin yapabileceğiniz renkli cam gözlük modelleri yine en trend parçalardan biridir.

Ve Rayban güneş gözlükleri

rayban güneş gözlüğü

Son olarak kendine has güneş gözlükleri ile bilinen Rayban markasından bahsetmek istedim. En sevdiğimiz yuvarlak kedi modelleri ya da kemik modellerini en güzel tasarlayan markalardan biri olan Rayban gençlerin en çok tercih ettiği güneş gözlüğü markalarından biridir. Resimdeki kahve leopar desenli güneş gözlüğü unisex olarak kullanılmakta her türlü kombinleri klasik ya da spor günlerinizde rahatlıkla ekleyebileceğiniz aksesuarlardan biridir. Tesettürde tesettür güneş gözlüğü modelleri arasında bayanların en çok tercih ettiği gözlüklerdendir.

Ayrıca yüz şeklinize uygun gözlük modeli seçmek için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir