Tesettürde Jean Giymenin Püf Noktaları

Categories ModaPosted on

En rahat ettiğimiz parçalardan biri olan jean pantolonlarımız bu sezonda yine üstlerimizden eksik olmuyor. Birbirinden farklı o kadar jean modelleri var ki bazılarının isimlerini söylediğimiz belki de ilk kez duyacaksınız. Yırtık jeanlar, boyfriendler, ispanyollar paçalar, mom modeller derken seçim yaparken aklınız başınızdan gidecek.
İşte Jean giymenin püf noktaları ve dikkat etmemiz gereken diğer hususlar,

Yırtık jean kombinleri…

tesettür jean
Yırtık jean giyme hevesiniz varsa bizden size öneriler şu şekildedir. Yırtık jean tercih ederseniz paçaları dikilmemiş saçaklı olan modelleri en başta öneririz. Diğer modellerde ise daha az ilgi çeken az taşlanmış modelleri seçebilirsiniz. Resimdeki gibi yırtık jean pantolon modelinizin üzerine uzun tunik gömlek modelleri giyebilirsiniz.

Boyfriend jean ile farklılaşın…

boyfriend jean
Boyfriend jean modelleri tesettürde en rahat kullanabileceğiniz kalıp modelleridir. Bu modeller daha salaş bol kalıp olduğu için üzerine diz boyunda tunikler tercih edebilirsiniz. Bu modelleri bayan paçaları kıvırmış bir şekilde sneaker ayakkabılarınız ile casual şekilde kombinleyebilirsiniz.

Mom jean modellerini denediniz mi?

tesettür kışlık jean giyimi
Mom jean diye modelleri bu yeni sezonda sık sık duymaya başladık. Sizlere tanıtmak gerekirse bu modeller hani o eski 80’lerdeki yabancı müziklerde dans eden kadınların yüksek belli bol kesim paçalara doğru daralan pantolonlardır. Şimdi bu modelleri sizde uzun gömlek ve kazak ile kombinlerek cool bir tarz yakalayabilirsiniz. Bu modellerin altına havalar ısınmaya başlamışken ister converse ister oxford ayakkabı giyebilirsiniz. Resimde inci işlenmiş kot modelinin yanı sıra nakışlı modelleri de giyebilirsiniz.

Botlarınız ile jean kombinleri yapın…

tesettür giyim jean modası
Cat olsun kar botu olsun paçalarını kıvırdıktan sonra jean pantolonlar ile harika bir kombin olacağına eminiz. Bu tür kombin düşünüyorsanız bluz seçiminiz daha çok sweat tarzı spor modeller olmalıdır. Bu modellerde eşarp yerine de şal kullanırsanız tam olarak uygun giyinmiş olursunuz.
Jean giymenin püf noktalarına dikkat ederken aşırıya da kaçmamaya özen göstermelisiniz. Yaptığınız kombinlerde hem uyumlu hemde tesettüre uygun giyinmeniz dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir