Tesettürde Kullanılan Aksesuarlar

Categories ModaPosted on

Tesettürde kullanılan aksesuarlar deyince aklımıza en çok gelen obje takıdır. Günümüz  tesettürlü kadınının olmazsa olmazı ve şıklığının tamamlayıcısı olarak takılar tercih sebebidir. Kullanılan takılar çok çeşitlilik gösterir. Takılar görsel zarafet oluşturduğu için kullanım şekilleri farklıdır. Kolye, küpe, bileklik ve yüzük olarak kategorilendirilir.

TESETTÜR AKSESUARLARI NASIL OLMALI

Aksesuar olarak kadının dış dünya’ya açılan güzelliğini tamamlar. Ayrıca tesettür modasını  yakından takip eden bayanlarında gözdesidir takılar. Takıların işlenişi, büyüklüğü, şekli, rengi iç dünyamızı tarzımızı yansıtır. Nesiller boyunca aksesuar olarak takılar çoğunlukla tesettürde kullanılan aksesuarların favorisi olmuştur.

Tesettür aksesuarlar başta altın olmak üzere değerli madenlerden, kıymetli taşlardan ve boncuklardan üretilir.

tesetturde kullanılan altın aksesuar

Takılar, gelişen zamanla trend modanın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Takılarda detay gizlidir. Tüm kombinelerin temelinde doğru kullanılan aksesuarlar özellikle takılar dış görünüşümüzü zenginleştiriyor.

En sade görünen kombinelerin bile takı kullanıldığında şık ve modern bir hava katması son derece kolaydır.

Kıyafete Göre Aksesuar Seçimi

Tesettür takı seçimi önemli bir konudur. Kıyafetlerimizi tamamlaması için seçerken titiz davranmalıyız. Takı seçiminde özellikle kolye olarak tercih de bulunacaksak boyun bölgesinin hatlarına bakılarak uygun olana karar verilir. Bu işlem için en iyi arkadaş aynalardır. Kolye seçiminde eşarp bağlama modelleri, başörtüsü topuzu  bir diğer önemli faktördür. Daha ufak topuz yapılan başörtülerinde daha iddialı ve büyük parçalı kolyeleri tercih etmeleri iyi bir kombine oluşturacaktır.

Tam tersi olanlar ise daha narin işlenen kolyeleri tercih etmeleri avantajlı olacaktır. Gece dışarı çıkarken ise kıyafete göre aksesuar seçimi yaparken gösterişli parıltılı takılar ile ışıltımız artış gösterecektir. İş yaşantımızda ise sadelik ön planda olmalıdır. Klasik ve göze batmayacak şekilde olmalıdır. Bu şekilde klasik tarzda en çok tercih edilen inci oluyor.

tesettür aksesuarları nasıl olmalıdır

Yeni trend doğal taşlı tesettür takılardan oluşmaktadır. İnanışa göre her doğal taşın farklı bir etkisi vardır. Kimisi şans kimisi sağlık getirdiğine inanılır. Örneğin turkuaz taşı şans ve mutluluk, Ametist taşı stresi azaltma yönünde, Aquamarine taşı ise sakinlik huzur verdiği düşünülür.

Aksesuar olarak takılar iç dünyamızı dışa aktarmanın bir yansımasıdır. Tesettür modası, tesettürde kullanılan aksesuarları seven ve takip eden bayanlar olarak doğru takı seçimi ile ışığınızı yansıtmaya devam edin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir