Tesettürde Maskülen Tarz Nedir

Categories ModaPosted on

İstediğimiz içimizden gelenleri giyeriz ama her giyim tarzımızın modada belli bir ismi vardır. Bugün ise tesettürde maskülen tarzdan konuşalım. Kelime olarak herkesin bildiği bir sözcük değildir. Ama son zamanlarda tesettür giyim modellerinde de sık sık yer  almaya başlayan bir akımdır.

tesettur maskulen giyim tarzı

MASKÜLEN TARZ NEDİR

Tesettürde maskülen tarz nedir öğrenmeden öncelikle kelime olarak maskülen nedir tanıyalım istedim. Maskülen kelimesinin kökeni Fransızcaya dayanmaktadır ve Fransızlarda masculin olarak geçmektedir.. Her zamanki gibi modayı içinde en iyi hisseden insanlar Fransızlar. Maskülenin anlamı nedir derseniz maskülen erkek demekdir. İşte maskülen tarz nedir sorusunun cevabı da erkek kıyafetlerinin stilize edilerek bayana uyarlanmasıdır.

tesettürde maskülen tarz nedir
Maskülen tarz tesettürde yavaş yavaş her yerde boy göstermeye başladı. Genelde genç tesettür giyiminde daha çok karşımıza çıkmaya başladı. Genç tesettürlü bayanların görüşlerinin yeniliğe daha açık olmasından kaynaklanıyor heralde.

maskulen kadın giyim

MASKÜLEN KADIN TARZI

Ne kadar Fransızcada erkek demek olsa da maskülen kadın tarzı bir moda terimi. Bu modayı kadınlar üzerinde etkin kılan parçaları ise elbette ayakkabı, papyon ve kravattır. Tesettür kıyafetlerine eklenen bu parçalar erkeksi dokunuşların altında güçlü bir kadın duruşu sergiliyor. Hem de tesettürlü bayanları aslında genel olarak tüm bayanları rahatsız eden kıyafetler yerini rahatlığa bırakıyor.

Siyah ve beyaz  maskülen  modasının  başlıca  renkleridir. Siyah ve beyaz tesettürde maskülen tarz için yapılan kombinlerde en iyi parçalardır. Siyah bir ceket altına beyaz tesettür gömlek modelleri tercih edip yakasını son düğmelerine kadar ilikleyip sizde maskülen modasının bir parçası olabilirsiniz.

maskülen tesettür giyim

Tesettür pantolon modellerinde de maskülen dokunuşlar karşımıza çok çıkmaya başladı. Normal bel pileli boru paça, paçasından katlanmış pantolonlar da maskülen tarzın bir göstergesidir.Maskülen pantolon modellerinde kışın ekose desenlerde çok ön planda. Yeni sezon sonbahar kış modasında ekoselerde varken bence ekoseli bir maskülenpantolonuzun olmaması için hiçbir neden yok.

Tesettür ceketler ise maskülen tesettür tarzını yaşamamız için birebir parçalardır.

tesettür maskülen

MASKÜLEN TARZI KOMBİNLERİ

Yazın maskülen tarz kombinler için tesettür tunik ile maskülen tesettür pantolon modellerini kombinleyebilirsiniz. Aşağıdaki tesettür kombinindeki gri tesettür pantolon modeli ile yelek kombinleri yapabilir tesettürde maskülen tarzı yakalayabilirsiniz.

maskülen tarz kombinleri

1 comment

  1. Merhaba yazınızı zevkle okudum, görseller oldukça güzeldi, içlerinden en çok sondan bir önceki kombini beğendim:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir