Tesettürde Spor Giyimin Olmazsa Olmazları

Categories ModaPosted on

Tesettürlü olup  spor tarzını benimsemiş hanım kardeşlerimize özel tesettürde spor giyim için olmazsa olmazları sıraladık. Spor olmak için tulum modelleri ve özellikle tunik modellerinin ne kadar işe yaradığından bahsettik. İşte tesettür giyim tarzını benimsemiş kardeşlerimize spor olmanın tüyoları;

 

1 – Tulum:  Tulumlar hem göz alıcı, hem de istenildiğinde günlük kullanılabilen parçalardır. Unutmayın ki bazı parçalar nereye çekerseniz oraya gider; abiyeye çekerseniz abiyeye, spora çekerseniz spora. Parçayı nasıl kullandığınıza bağlı. Tulumda bu özel parçalardan biridir. Tulumu spor olarak kullanmak istiyorsanız; kot bir tulum tercih edebilirsiniz. Kullandığınız kot tulumu ince bir kemer ve kemer renginde bir şal ile meç ederek göz dolduracaksınız.

tesettürlü spor tulum

 

2 – Kot Tunik: Tuniklerin spor, günlük kullanımında yeri tartışılmazdır. Ancak kot tuniklerin yeri bir başkadır. Kot, beli kumaşlı, düğmeli bir tunik sizin için spor bir kombinin en iyi ana parçası olacaktır. Bu tuniği kot mavisi ile yakışacak bir şal ile bütünleştirebilir; beyaz pantolon ve babetle spor giyim için iyi bir luk oturtabilirsiniz.

kot tunikler

 

3 – Desenli Tunik: Desenli tunikler spor giyimde oldukça öneli bir yere sahiptir. Ama elbette desene de bağlıdır. Daha genç, daha geometrik ve daha dumanlı tunikler spor giyimi yansıtacaktır. Desenli tuniklere şalınız ile farklı bir renk katmamalı, aynı renk üzerinden ya da aynı rengin tonları üzerinden gitmelisiniz.

desenli tunik modelleri

 

4 – Cepli Tunik: Cep kıyafetleri spor yapan en önemli detaylardandır. Cepli tunikler ile sizlerde tesettürde spor şıklığı yakalayabileceksiniz. Cepli tunikler kullanacaklara şalları için kesin kaideler koyamayız çünkü bazı cepli tunikler zıt renkleri kaldırabilirken, bazı cepli tunikler yalnızca aynı ton geçişlerini kaldırabilirler. Buna siz karar vermelisiniz.

cepli tunik modası

 

Tesettürde spor giyim tüyolarını verdik.  Bir sonraki makalemde görüşmek üzere canlarım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir