Tesettürde Zayıf Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli

Categories ModaPosted on

Tesettürlü bayanların bir kısmı tam olarak giyimlerine dikkat etmediklerinden dolayı ister istemez aşırı şişman olabilmektedir. Bu durumda kendilerini psikolojik açıdan kötü hissetmelerine neden olacaktır. Fakat tesettür giyim konusunda kapalı bayanların küçük ipuçlarını göz ardı etmeden giyinmesi son derece zayıf görülmelerine de yardımcı olacaktır. Fakat öncellikle vücudunuzu alt mı yoksa üst kısmı mı sizi olduğunuzdan fazla kilolu gösteriyor bu önemli bir soru olacaktır.

Zayıf Görünmek İçin Koyu Renkler Giyinmeli: Mutlaka tesettürlü bayanlar zayıf görünmelerini sağlamak adına koyu renkler tercih etmesi gerekiyor. Fakat üst tarafı daha kilolu alt tarafı değil ise bu durumu en iyi şekilde dengelemek adına üst koyu alt açık şekilde olabilir.

siyah tesettür elbise

 

Panço Kıyafetlerden Uzak Durun: Fazla kilolu görünmekten fazlası ile rahatsız olan kapalı bayanların son dönemlerinde en çok sevdiği kabarık tarzı pançolar kilolu göstermenize neden olabilecektir. Tüm bunlardan kaçınmak adına sizlerde kabarık olan kapalı kıyafetlerden uzak durmanız sizin adınıza daha doğru bir karar olmaya başlayacaktır.

muhafazakar bayan panço

 

Püsküllü Kapalı Giyimler: Püskül ve tül unsuru bayanların oldukça fazla şişman görünmesine neden olan konuların başında yer almaktadır. Böyle bir durum ile karşı karşıya kalmamak adına daha çok sade giysiler ile fit bir görünüme kavuşmanız da mümkün olacaktır.

püsküllü tesettür kıyaferler

 

Aslında en önemlisi sağlımıza ve kilomuza dikkat etmemiz. Bu mümkün olmadıysa önerilerimiz gayet işe yarar cinsten. Ülkemizde pek çok kadının korkulu rüyası olan aşırı kilo alma sorunları bu sayede önlenmiş olacaktır.

Daha öncede bahsettiğimiz zayıf gösteren giyim tarzı makalemizde benzer konulardan bahsetmiştik.  Moda blogumuzu takip ettiğiniz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir