Tesettürde Zayıf ve Kilolu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Categories ModaPosted on

Giyim tarzımızı her zaman vücut ölçülerimize göre şekillendirmeliyiz. Tesettürde zayıf veya kilolu kadınlar nasıl giyinmeli anlatacağımız bu yazımızda kusurlarımızı saklayabileceğimiz püf noktalardan bahsedeceğiz. İlk önce kolaydan başlamayı düşünerek tesettürde zayıf kadınlar nasıl giyinmeli maddeler halinde anlatalım.

Tesettürlü zayıf kadınlar nasıl giyinmeli?

zayıf ve tesettürlü kadın

Aslında kilolulara göre bir adım daha önde sayılırlar. Şimdi zayıf tesettürlü kadınlar için birkaç maddede daha şık görünmenin yollarından bahsedelim.

  • Eğer çok zayıf vücut hatlarımız var ise daha dar kıyafetler yerine bol salaş modeller tercih etmelisiniz.
  • Pantolon modelleri seçerken dar yerine bol ya da ispanyol paça pantolon modelleri tercih etmelisiniz.
  • Şişmanların kaçındığı yatay çizgilerden siz tam tersi daha çok kullanın.
  • Elbise kesimlerinizi A kesim ya da kalın kumaşlardan tercih etmelisiniz.

Tesettürlü zayıflayanlar için önerebileceğimiz şimdi gelelim biraz daha kilolu bayanlara…

Tesettürde kilolu kadınlar nasıl giyinmeli?

kilolu tesettürlüler için giyim önerisi

İşte en zor da kilolu olmaktır. Ne giyseniz aynanın karşısına geçseniz yakışmaz ya da kilolu olmanın verdiği psikoloji ile yakışmadığını düşünebilirsiniz. Bütün bu psikoloji dersi alabileceğiniz kendinizi kıyafetlerde daha şık hissedebileceğiniz birkaç tüyoyu sizinle paylaşacağız.

  • Renk tercihlerinize koyu renklerden yapabilirsiniz. Başta siyah rengi seçmeniz her zaman size daha ince ve daha zarif gösterecektir. Kusurlu bölgeniz üst yada alt beden ise duruma göre üst bedeni koyu ya da alt bedeni koyu renk modeller tercih etmelisiniz. 2 parça kıyafet tercih ettiğiniz zaman aynı renk kullandığınızda daha uzun ve zayıf görünmenizi sağlayacaktır.
  • Çizgileri dikine kullanmaya çalışın. Uzun bir elbise ya da bir bluz tercih ettiğiniz modelleri ince çizgili ve dikey çizgiler bulunduran tasarımlar olmalıdır.
  • Kısa tunikler yeni uzun modeller tercih etmelisiniz bunların altında giydiğiniz pantolon modelleri rahat ol salaş modeller olmalıdır.
  • Savaş modelleri tercih ederken aşırı büyük beden seçerek daha daha kilolu görünmemeye dikkat etmelisiniz.
  • Aksesuar seçimleriniz de vücut yapınız daha dolgun olduğundan dolayı daha küçük detaylı aksesuarlar çantalar tercih etmelisiniz.
  • Kalın kumaşlı ve pilili elbiselerden uzak durmalısınız.

Tesettürlü zayıf ve kilolu kadınlar nasıl giyinmeli sorusunun ortak tüyosu olarak kilolular yada zayıflar fark etmez aşırı dar modellerden uzak durmalıdır. Zaten bu tür modeller tesettüre de uygun olmayacaktır .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir