Tesettürlü Uzun Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Categories ModaPosted on

Uzun boylu takipçilerimizi unutmadık :) Tesettürlü uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli? Uzun boylu kadınlara hangi kıyafetler yakışır. Bunun gibi birçok sorunun cevaplarını vereceğiz.

Daha öncede tesettürde kısa boylular nasıl giyinmeli diye anlatmıştık. Boyunuz kısa ise oraya yönlenebilir siniz:)

İşte uzun boylular için giyim önerileri;

Salaş giyim tarzını seçin.

uzun boylulara bol kadife pantolon

Uzun boylu olduktan sonra zayıf ya da kilolu fark etmez sizin salaş giyim tarzını rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Çok zayıf bir vücut yapınız var ise hele de kemikli yapıda iseniz üzerinize dökümlü duracak kıyafetleri tercih etmelisiniz. Pantolon modellerinde tamamen bol  tunik kazak modellerinde de oversize modelleri tercih etmelisiniz.

Tunikler sizin için yapılmış

tunik giymeniz önerimiz

Tunik modellerini en iyi taşıyabilen vücut tiplerinden biri ise uzun boylu bayanlardır. Bacak boyları üst beden ile orantılı olduğundan yarıda kesilen tunik sizi kısa boylu gösterse bile boyunuzun uzunluğundan dolayı çirkin bir görüntü oluşturmaz. Diz altı tunikleri dar paça ya da bol paça pantolonlarla kombinleyebilirsiniz. Yalnız kısa tunik modellerini genelde tercih etmemiz gerekir. Ya da biraz kısa tunik tercih ederseniz altına kesinlikle bol salaş bir pantolon giymelisiniz.

Eşarplarınızı uzun bırakın

uzun eşarp tavsiyesi

Eşarp yada şal bağlama da farklı stillerden biri de eşarbınızı omuzlarınızdan dirseklerinize kadar uzun bırakmaktır. Kısa boylu olsanız bu şekilde örtünmenin sizi olduğunuzdan daha da kısa gösterecektir. Ama uzun boyunuzun avantajıyla bu şekilde eşarp bağlama yöntemini kullanabilirsiniz.

Kalın trikolar giyin

kalın trikolar yakışabilir

Kalın uzun triko modelleri üzerinizde olduğundan daha da şık duracak. Tesettürlü uzun boylu kadınlar bu tür panço tarzı triko hırkalar ile daha şık ve tesettüre daha uygun bir tarz yakalayacaktır.

Kabartmalı kumaşlar tercih edebilirsiniz.

Kabartmalı puantiye modeller sizin üzerinize daha olgun ve daha şık duracak. En uzun boylu iseniz otur modellerden kaçınmak yerine dolabınıza eklemelisiniz. Aynı şekilde enine çizgilerde kilolu olsanız da boyunuzun verdiği uzunluk sayesinde size daha çok yakışacak.

kabartmalı giysiler

Tesettürlü uzun boylu kadınlar nasıl giyinmeli ve nelerden uzak durmalı anlattığımız bu yazımızda umarım ilerleyen kombinlerde aklınızda ufak notlar bırakmıştırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir