Tüm Zamanların ”En Pis” Top 10 Listesi

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Hemen hemen her konuda hazırlanmış bir top 10 listesi vardır. Peki ya şimdiye dek tuvaletlerden bile daha pis şeylerden bir top 10 listesi duymuş muydunuz? Eminiz en pis top 10 listesini duyduktan sonra günlük hayatınızda kullandığınız ürünleri ve alışkanlıklarınızı gözden geçireceksiniz. Ayrıca eğer kendimize mikroplardan nasıl korunuruz? sorunusu soruyorsanız bu liste tam size göre…

İşte karşınızda “en pis” top 10!

10. Güzellik salonları ve kuaförler

güzellik salonu

Kişisel bakımımız için gittiğimiz güzellik solanları ve kuaförlerde ki havlu ve aletler barındırdıkları mikroplar nedeniyle top 10 listemize onuncu sıradan giriş yapıyor.

9. Restoranlarda ki buzlar

buzlu kahve

Listemizin dokuzuncu sırasında ise restoranlarda içeceklere konuların buzlar var. Bu buzların %70’i tuvaletten daha çok bakteri içeriyor.

8. Nargile marpuçları

nargile marpucu

Listenin 8. sırasında nargile marpuçları var. Zaten kullanımı sağlığa zararlı olan nargilenin marpuç kısımları da sağlığı tehdit ediyor.

7.  Su sebilleri

su sebili

En pis top 10’un yedinci sırasında ise bizi su sebilleri karşılıyor. Su sebillerinin iç ve dış temizlikleri düzenli yapılmazsa tabiri caizse mikrop yuvasına dönüşüyor.

6. Menüler

yemek menusu

Evet. En pis top 10’un 6. sırasında menü kitapçıkları var. Siz menü sayfalarını çevirirken bakteriler elinizi istila ediyor.

5. Tırabzanlar

tırabzan

En pis top 10 listesi tırabzanları da unutmadı. Listenin beşinci sırasında tırabzanlar var. Üst geçitler, iş yerleri, hastaneler ve okullar…

4. Para

paralar

Paralar listeye dördüncü sıradan hızlı bir giriş yapıyor. Bir kağıt parada ortalama 200.000 bakteri olduğunu biliyor muydunuz? Bu sebeple bakterilerden korunmamız için mümkünse para tutmamayı öneririm:)

3. Garnitür yeşillikler

garnitur yeşillik

Fast food ve çiğ köfteciler de verilen garnitür yeşillikler en pis top 10’nun üçüncü sırasında. O değilde şu resmi gördümya canım nasıl çekti anlatamam. Bunu listeden kaldırsak da fazla hain olmasak mı?

2. Ortak kullanım alanları

bilgisayarım

Ve ortak kullanım alanlardaki tuvaletlerin sifonu, musluk bataryaları, klavye ve kapı kolları en pis listemize sağlam bir giriş yaparak listemize ikinci sıradan giriş yapıyor.

1. Teneke Kutular

teneke kutu

Ve merakla beklenen an geldi. En pis top 10 listemizin birince sırasında teneke kutular var. Teneke kutulan kendisi ve özellikle ağız kısmı mikrop saçıyor. Ayrıca bu listemiz en çok merak edilenler arasında olan mikroplar en çok nerelerde bulunur? sorusununda cevabıdır. Bu mikrop listesini unutmamanızı tavsiye ederiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir