Türbanlı Gelinlikler ve Fiyatları

Categories ModaPosted on

Düğün sezonu halen devam ederken türbanlı gelinlik modelleri 2016 yılında sıklığını koruyor. Yeni sezonun en güzel tesettürlü gelinliklerini seçmeye devam ediyoruz. Trendlere ve uyuma oldukça dikkat ederek seçtiğimiz modeller beden özelliklerinize göre sizlere nasıl olur? Hangi modelleri seçmelisiniz bu yazımızda teker teker anlatacağız.

Pelerinli Gelinlik Modelleri

pelerinli ve türbanlı gelinlik

İlk olarak standart modellerin dışında bir tasarım olan pelerinli gelinlik modelleri kendini farklı hissetmek isteyen gelin adaylarımız için bire bir olabilir. Biraz Rönesans havasını yansıtan bu modelde hâkim yaka kullanılarak bele kadar küçük top düğmeler ile süslenmiştir. İnce bir bele sahip bayanlar için önerebileceğimiz bir modeldir.

İnci İşlemeli Gelinlik Modelleri

türban kullanılan gelinlik modeli

Büyük bir işçilik gerektiren bu modeller diğer tesettür gelinlik modellerine göre fiyat olarak biraz daha pahalıdırlar. Üst bedende belli motiflerde işlenen inciler etek uçlarında işlenerek uyum sağlanmıştır. Bu tür gelinlik seçimi yaparsanız eşarbınız da incileri de kullanabilirsiniz.

Dantelli Tesettür Gelinlik Modelleri

dantelli gelinlik

Daha sade kalıpları seven biri iseniz dantel ve saten kumaşı bir arada tercih edebilirsiniz. Gipürleri üst bedende kullanıp belden açıla etek üstlerine kadar işletebilirsiniz. Bu tür modellerde duvak kısmını biraz daha kısa tutabilirsiniz.

2016 dantelli tesettürlü gelinlik

Genelde tüller tercih edilse de satenin gelinlik modellerine ne kadar çok yakıştığını söylemeden geçemeyeceğim. Resimdeki türbanlı gelinlik modeli çekimleri açısında çok şık durmaktadır. Normalde de zayıf hatlara sahip iseniz bu modelleri tercih etmelisiniz. Türbanlı gelinlerde genellik sizler ile paylaştığımız modeller belden kabarık gelen modellerdir. Kalça hattına kadar gelen tesettür gelinlik modellerini darlıkları dolayısı ile tesettürün şartlarına uygun bulmadığımdan ötürü önermiyorum.

Hamda senenin modası olan tesettür gelinlerinden prenses modeller en çok tercih edilen modeller olduğu söylemek istiyorum.

dantelli türbanlı gelinlik

Son olarak hem dantel hem de boncuk işlemeleri gelinleri tercih edebilirsiniz. Seçtiğiniz modelleri senenin yeni modası gerçek çiçekler ile tamamlayabilirsiniz. Gelinlik modelinizin kol uçlarını darlaştımsa yerine biraz daha salaş seçerseniz farklı bir hava yakalayabilirrrsiniz.

Fiyatlar Hakkında Bilgitürbanlı gelinlik modelleri

Türbanlı gelinlik fiyatları 2000 TL – 3000 TL arasında değişim göstermekte. Durumu iyi olanlar özel olarak tesettürlü gelinlik diktirebilir veya ucuz gelinlik arayanlar kiralık modelleri düşünebilir.

Türbanlı gelinlik modelleri seçerken bayanlar çok dikkat etmelisiniz. Hem türban özelliklerini hem de vucüd özelliklerinizi düzgünce takip ederek en güzel gelin oma yolunda ilerleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir