Türkiye’de Görülmesi Gereken Yerler

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Hepimizin güzel hayalleri ve gitmek istediği yerler vardır. Sizlere Türkiye’de gezip keyif alabileceğiniz ve ölmeden önce görmeniz gereken 6 yerden bahsedeceğim. Eminim anlattıktan sonra hepinizin aklında biri yer edecek ve oralara gitmek için çabalayacaksınız.

türkiyede görülmesi gereken tatil yerleri

Türkiye ‘de görmemiz gereken 6 yer neresiymiş bakalım…

  • Fethiye Ölüdeniz

tatil yeri fethiye ölüdeniz

Muğla’da yer alan Fethiye ilçesi görmeniz gereken ilk güzel yerlerden diyebiliriz. Fethiye’de ölü deniz ilk gideceğiniz yer olmalı. Türkiye’de oy sonucu ile en güzel kumsal olarak seçilen Ölüdeniz tatil için en iyi tercihlerinizden olabilir. Tatil yerleri arayanlar için ilk tercih olabilir.

  • Konya Mevlana Müzesi

konya mevlana müzesi camii

Konya’daki Mevlana müzesi’de mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisidir. Mevlana’nın şehre verdiği iklimi hissetme şansını kaçırmamalısınız. Görkemli müzesinde saatler gezmenize yetmeyecektir bile.

  • Nevşehir Kapadokya

kapadokya peri bacaları

Nevşehir’e gidip de Kapadokya peri bacalarını ziyaret etmemek olmaz. Resimlerde bile iç geçirdiğimiz peri bacaları gerçekte çok fazla ilginizi çekeceğine eminim. Eğer aklınız seyahat varsa çok yakında Kapadokya’yı tercih edebilirsiniz.

  • Denizli Antik Havuz

denizli antik havuz

İsmini çok fazla duymamış olabilirsiniz. Ama fotoğraflarına ile baktığınızda sizi o bembeyaz hali ile büyüleyecektir. Buraya gelen turistler 36 derecelik suya sırf güzellikleri için girmektedir. Hem de ülkemizin bu doğal güzelliği dünya mimari listesine eklenmiştir.

  • Ordu Boztepe

ordu boztepe teleferik

Tüm güzelliklerin ayaklar altına serildiği şehrimiz Ordu Türkiye’de görmeniz gereken yerlerden biridir. Bu kadar güzellikler elimizin altındayken kaçırmamalıyız. Teleferiğe binmeyi de unutmayın.

  • Kumluca Olimpos

kumluca olimpos

Olimpos kumluca nerededir derseniz, Antalya iline 85,7 km uzaklıktadır. Cennetten bir köşenin tasviridir. Tatilde  sakinlik ve huzur için görülmesi gereken yerlerin başında gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir