Türkiye’de Kışın Balayında Nereye Gidilir?

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Hala çevremde evlenen çiftleri gördüğüm için hazırlamayı düşündüm bu yazıyı. Kışta olsa biz evleneceğiz  ya da siz de benim gibi yazın sıcağını sevmeyenlerden iseniz  kışın düğün yapmak en idealiniz olacaktır. Tabi müstakbel eşinizde kabul ederse… Bu yüzden  kışın balayında nereye gidilir diye merak edenlerin sorularını cevaplamaya karar verdim.

Yakından uzağa doğru gidelim; İşte Türkiye’de Kış Aylarında Balayına Gidilebilecek en iyi 4 yer…

Ağva’da Balayınız Harika Geçecek…

kış ayları balayına çıkmak

Ağva hem yakın hem de doğayla baş başa süper bir balayı geçirebilirsiniz. Kışın verdiği büyü ile Ağva daha bir farklı oluyor emin olabilirsiniz.

Daha orijinal bir balayı yaşamanız için Ağva‘da bisiklet turlarına katılabilir. Hatta köyleri de ziyaret edebilirsiniz. Fotoğraf tutkunu iseniz eşinizle doğayla baş başa fotoğraf turlarına katılabilirsiniz.

Ve gelinler Ağva’dan gitmeden önce kesinlikle gelin kayasını ziyaret etmeyi unutmayın. Bu suyun üstündeki beyaz kaya görülmeye değer.

Abant Gölü

türkiyede kışın balayı abant gölü

Yakınlardan uzaklaşamayanlara bir önerim daha var. Balayınızı Abant gölünde geçirebilirsiniz. Abant gölündeki lüks otelleri tercih edebilirsiniz. Aslında çok gezmeyi sevmeyenlerden iseniz sizin için ideal bir balayı olabilir. Kışın buz tutmuş harika bir göl karşısında mutlu vakitler geçirebilirsiniz.

Kapadokya Turları

kisin balayına gidilecek yer kapadokya

Gezenlere bir önerim daha. Birde ilk kez gidiyorsanız… Kesinlikle bu balayınızda eşinizle olmalıdır. Muhteşem manzaraları ve mimari özellikleri ile  saatlerce dolaşabileceğiniz bir yer Kapadokya olduğuna emin olabilirsiniz.

Farklı vadileri  ve kiliselerini evlerini gezmek sizin  belki 2 haftalık bir balayı yapmanıza neden bile olabilir.  Balonlara binmeye cesaretinizde varsa bu tatil harika geçecek…Kışın Türkiye’de gezilecek yerler arasındaki favori mekanımızdır.

Trabzon Uzungöl  İle Doğa Turu

kisin balayında nerelere-gidilir-uzungol

Balayında çok uzaklaşmak isterseniz size önerim Trabzon olacaktır. Uzungölde  hayallerinizdeki balayını geçirebilirsiniz.   Sakinlikten hoşlanan bir yapınız varsa sizin için göl etrafında bisiklet turları hoş olabilir. Dönerken bir sütlaç yemeyi de unutmayın  derim.

Sizler için balayında gidilecek yerler önerilerim bu kadar umarım kararlarınızı vermenizde biraz da olsa yardımcı olmuşuzdur. Mutlu kalmanız  dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir