Turuncu Renk Nasıl Kombinlenir?

Categories ModaPosted on

Sonbaharın solmuş yaprakların rengini alan turuncu rengi hakkında bahsedelim dedik. Turuncu rengi nasıl kombinlenir? ve turuncu renk ile kombine renklerden bahsedeceğiz. Turuncu renk 2016 sonbahar kış yine karşımıza yoğun kıvamda çıkacak. Her sonbahar – kış sezonunda olduğu gibi bu sezonda öyle olacak :) Önce turuncu rengin özelliklerinden bahsedelim kısaca.

Turuncu Renk Özellikleri: Bu güzel rengin özelliğinden kısaca bahsedecek olursak; turuncu renk kırmızıdan sonra gelen en sıcak renklerden biridir. İnsanlarda pozitif bir görüntü yaratır. Turuncu rengi seven insanlar mutlu neşeli görünen insanlardır.

Evet renk anlamını geçtikten sonra  turuncu kombinlerden hazırladığımız tesettür kıyafet kombinlerine bir göz atalım.

Turuncu ve Lacivert Uyumu

turuncu ve lacivert kombin

Turuncuyu koyu renkte açan tonlardan biride laciverttir. İki renk birbirini en güzel tamamlayan renklerdendir. Turuncu bir tunik ile lacivert veya mor tonda bir eşarpla ilk resimdeki gibi kombinlenebilir.

Turuncu Kot Kombini

kot üzerine ne gider

İşin içine kot girdi mi,  cool olmaktan yana güzel şey yoktur. Mavi kot üzerine ne gider derseniz; sizde bu sezon turuncu tunik ya da bluzlarınızın altına kot pantolon giyebilirsiniz. Resimdeki modelde beyaz renginin turuncu rengini nasıl açtığını farketmiştirsiniz. Beyaz detaylarda turuncu rengiyle kombine yapılabilecek renktir. Son olarak sezonun abartısız en güzel modası olan Oxford ayakkabılarınızla günün en cool giyenen bayanı olmaya hak kazanırsınız.

Turuncu ve Siyah Uyumu

tesettür turuncu kombinleri

Siyahsa her şeye uyar klişe gelebilir ama  beğendiğiniz turuncu en neon renklerden de olsa siyahı yanına eklerseniz  bu neon renkle kombininizi yapar hem de ciddiyeti bile sağlarsınız.

Vizon ve Turuncu Uyumu

turuncu rengi ile vizon rengi uyumu

Vizon ile turuncu aslında bambaşka renkler olmalarına rağmen bir araya geldiğinde harikalar yaratan renklerdendir. Vizon ile turuncu uyumunu hem tek parçalarda dilerseniz sadece resimdeki gibi turuncu bir elbisenin üzerine vizon şalla da sağlayabilirsiniz.

Şimdi genel olarak turuncu rengi ile uyumlu renkleri özetlemek gerekirse; lacivert,  mavimsi kotlar, beyaz, siyah ve vizon renkleri diyebiliriz. Önerilerimizi dikkat alıp turuncu rengi ile harika bir kombin oluşturabilirsiniz.

2 comments

  1. Merhabalar ? Turuncu rengin nasıl kombinleneceğine dair yazınızda verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir