Uzun Kollu Gelinlik Modeli Önerileri

Categories ModaPosted on

Sürekli etrafımızda evlenen birilerini gördüğümüz kadar evlenecek gelinlere yardımcı olmaya devam ediyoruz. Bugün de uzun kollu gelinlikler içinden en güzellerini en farklılarını sizin için seçtik. Uzun kollu gelinlik modelleri tesettür için kullanılması gereken bir kalıptır. Ama açık gelinlerde de uzun kollu modeller artık en çok tercih edilenler arasına girmeye başlamıştır.

Düğmeli manşetli kol modelleri

düğmeli ve manşetli kol gelinlik

Fazla işçilik gerektirse de görünüş bakımından hoş bir görüntü oluşturan kol modellerindendir. Genelde bir kaç top düğme ile ufak biritler dikilip uzun bir manşet tercih edilir. Bu tür gelinlik modellerinde danteller daha şık duracaktır. Bu yüzden kumaş seçimi dantelden yapılabilir.

Karpuz kol gelinlik

karpuz kollu gelinlik

İsim olarak acayip gelebilir size. Ama biz tasarımcılar bu tür kol kalıplarını karpuza benzettiğimiz için karpuz kol kalıbı deriz. Kısaca kol başında pile yapılarak daha bol bir görünüm sağlanır. Kısa kol olduğunda çokta güzel bir tasarım olmadığını samimiyetle söyleyebiliriz. Ama uzun kollu modellerde 1980‘lerin farklı tarzını yakalayabilirsiniz. Hemde dar kalıp olmaması tam aradığınız modellerden biri olabilir.

Drapeli kol modeli

drapeli kol modelli gelinlik

Drapeli kol gelinlik kumaşlarına en yakışan dikiş modellerinden biri. Drapeli bir kol seçiminiz var ise gelinlik modelinizi sizde resimdeki model gibi sade gelinlik modellerinden seçebilirsiniz.

Pelerinli gelinlik modelleri

pelerinli tesettür gelinlikler

Diğer bir önereceğimiz model ise pelerin özelliği bulunan uzun kollu gelinlik modellerinden biridir. Resimdeki gibi pelerini kol kısmına kadar sarkıtabilir siniz. Dantel ve boncuk işleme tercih edebilir resimdeki model gibi arka kısmına doğru v şekilde indirebilirsiniz.

pelerinli gelinlik

Pelerin kolları dirsekten sonrada olan modelleri de kullanabilirsiniz. Gelinlik modelleriniz de Rönesans döneminin barok detaylarını canlandırabilirsiniz. Bu modeller için dantellerden yararlanmanızı tercih ederiz. İster kısa ister uzun seçebilirsiniz ama bizden tavsiye gelinliğinizin kuyruğuna kadar uzun kollu olanları seçmelisiniz. Görkemli bir gelinlikle hayallerinizi canlandıra bilirsiniz.

Uzun kollu gelinlik modellerinden birçok farklı tarzlardaki gelinlikler için seçim yapmak tüm gelinler için zor olacak. Bu yüzden önceden karar vermek en iyisi olacaktır bizden söylemesi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir