Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalı?

Categories ModaPosted on

Herkes istediği fiziğe sahip olamayabiliyor. Bu yüzden bugün ki yazımızda vücut tipine göre etek seçimi yapmanızda yardımcı olacak belli başlı noktalardan bahsedeceğiz. Tesettürde etek en rahat kullandığımız kıyafetlerimizden biridir. Ama bu severek giydiğimiz etek modelleri bazen bizi kilolu gösterebilir. Bunun gibi sorunlardan kurtulmak için öncelikle vücut tipimizi kavramamız gerekir.

Daha önceki yazımız vücut tipine göre tesettür giyim konumuzdan sizden dört vücut tipinden hangisine sahip olduğunuzu bulabilir ona göre etek seçmek için önerilerimize kulak verebilirsiniz.

Renk Ve Desenleri Seçerken Dikkat

desenli etek seçimi

Renkler ve desenler etek seçiminde vücut tipiniz ile birleşince büyük önem taşır. Eğer kilolu iseniz daha koyu renk etekler ve desensiz taşsız sade etekler seçmelisiniz.

Zayıf bir fiziğiniz var ise desenler hatta enine çizgiler en çok kullandığınız desenler olabilir.

İnce Bir Bele Sahip İseniz

yüksek bel kırmızı etek modeli

Eğer ince bir bele sahip iseniz boyunuz kısa ya da uzun fark etmezsizin etek seçiminiz yüksek belli modeller olabilir. Yüksek belli etek modelleri zayıf fizikli hanımlarda daha şık duracaktır. Yüksek belli eteğinizin bel kısmı pilili ya da büzgülü olabilir. Bu belinizin size sağladığı dez avantaj olacaktır.

Kalçalarınız daha küçük ise sizde resimdeki gibi tamamı pileli ya da büzgülü etekleri tercih edebilirsiniz.

Çok Uzun Boylu Hanımlar İçin Kloş Modeller

klos etek seçimi

Boyundan biraz şikâyetçi hanımlar siz de uzun boyunuzu değerlendirebilirsiniz. Pantolon modelleri yerine giyeceğiniz kloş etekler sizin daha şık kombinler oluşturmanızı sağlayacaktır. Uzun boylu ve ince bacaklara sahipseniz bu tür etekler daha iyi yakışacaktır.

Daha Zayıf Görünmek İçin Kalın Kemerli Etekler

kalın kemerli etek

Kilolu iseniz göbek kısmınız var ise etekler sizin için ikinci planda kalıyor olabilir. İnce kemerli giydiğiniz etek modelleri ya da lastikli beli olan modelleri göbeğinizin altında ya da üstünde durduğunda çirkin bir görüntü oluşturabilir. Bunun için etek seçiminizde göbek bölgenizi gizlemek için ince kemerli etekler yerine daha kalın korsajlı etek modellerini tercih edebilirsiniz. Bu şekilde korse etkisi yaratacağı için korsajlı uzun etekleri yüksek belde tercih edebilirsiniz.

Tesettür giyimde vücut tipine göre etek seçimi yaparken belli noktalara dikkat ederek daha güzel ve şık kombinler oluşturmanız dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir