Vücut Tipine Göre Kilo Verme Yöntemleri

Categories Diyet, Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Kilo vermek hepimizin aklında olan bir şey her zaman diyete başlayıp bıraktığımız belki de bir türlü sonunu getiremediğimiz yöntemlerden biri. Şimdi kilo vermeye farklı bir açıdan bakmayı deneyelim.Vücut tipine göre kilo verme yöntemleri konumuzda aslında yapmanız gereken hareketleri vücudumuzun şekline göre seçmemiz gerektiğini öğreneceğiz.

kilo verme yöntemleri

Vücut tipine göre kilo verme yöntemlerinde nelere dikkat etmeliyiz?

Daha öncelerden bahsettiğimiz vücut tipine göre tesettür giyim konumuzdan da hatırlayacağınız gibi kadınların bilinen 4 çeşit vücut tipi vardır.

  • Armut vücut tipi
  • Elma vücut tipi
  • Kare vücut tipi
  • Kum saati vücut tipi

Yukarıda maddelerle anlattığımız şekilde vücut tiplerine sahip olabilirsiniz. İşte bu sahip olduğunuz vücut tiplerine göre de diyet olsun egzersiz olsun farklı farklı yöntemler denemelisiniz.

vücut tipi şekilleri

Armut vücut tipi nasıl zayıflar?

Armut vücut tipine sahip iseniz demek ki kalçalarınız olması gerekenden daha geniştir. Omuzlarınız dar olduğundan dolayı kalçalarınız basen kısımlarınız göze çarpmaktadır. Bundan dolayı bu vücut tipine sahip kişilerin daha çok diyet yerine egzersiz spor yapmalarını öneririz. Koşu ve yürüyüş şeklinde kilo vermek armut vücut tipli kadınlar için daha yararlı olacaktır.

Elma vücut tipi nasıl zayıflar?

Elma vücut tipinin diğerlerine göre farkı aşırı yemekten dolayı yağların vücudun orta kısmında birleşmesiyle oluşmasıdır. Bu tür bir vücuda sahip iseniz diyet daha doğrusu sağlıklı beslenme en başta yapmanız gereken yöntemlerden biridir. Sonraki vakitlerde ise yüzme koşu ve oluşan göbeğinizi  yapmamız için mekik hareketlerini önermekteyiz.

Kare vücut tipi nasıl zayıflar?

Kare vücut tipinde kilolu olmanın yanı sıra biraz daha şekilsiz olmaktan yakınılır. Yani kısaca vücudun bel omuz kalça hatları kıvrımlı gelmek yerine düz şekilde iner. Eğer böyle bir vücut tipiniz varsa yapılması gereken tek şey spordur. Bu vücut tipinde ilk önce belimizi inceltmek için pilates çapraz hareketler yapmalıyız. Daha sonra orantıya göre omuz ve kalça için diğer hareket çeşitleri uygulanabilir.

Kum saati vücut tipi nasıl zayıflar?

Bu vücut tipi belki de en beğenilen vücut tipleri arasındadır kilo vermek istediğinizde dahi vücudunuzun her tarafı eşit miktarda kilo aldığı için sağlıklı beslenme ve düzenli egzersizler ile kısa zamanda vücudunuzun her kısmından eşit miktarda kilo verip daha fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Vücut şekline göre kilo verme yöntemlerinde ilk önce bedeninizi çok iyi tanımanız gerekmektedir. Daha sonrasında halen kilo veremiyor iseniz uzman bir doktora danışmayı tercih etmelisiniz.

1 comment

  1. Merhaba kesinlikle bahsettiğiniz tarz düzenimi koruyup verdiğim kiloları kısa bir süre sonra sizin ile paylaşacağım. Severek takip ettiğim bir diğer siteyi de sizler ile paylaşmadan edemeyeceğim.Burada ki diyet yemeklerine bayılıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir