Vücut tipine göre tesettür giyim

Categories ModaPosted on

Herkesin vücut tipi farklıdır. Giyinirken de vücut tipimizi göz önüne alarak giyim tarzımızı belirlemeliyiz.  Bugün size vücut tipine göre tesettür giyim modası hakkında ufak tüyolar vermek istiyorum.

Kadın Vücut Tipleri Nelerdir?

Kadın vücut tipleri nelerdir hepimiz merak ederiz. Hepinizin aklında benim vücut tipim nedir? Vücut tiplerine göre nasıl giyinilir? Vücut tipine göre kıyafet nasıl seçilir? Soruları vardır elbet.  4 adet belli  standartlara uyan vücut tipi vardır.

vucut tipine göre giyim

Elma Vücut Tipleri

Bu vücut tipleri genelde yuvarlak hatlara sahip bayanlar için geçerlidir. Daha büyük göğüs bölgesi ve karın bölgesi vardır.  Tesettür giyimde böyle hatlara sahip bayanlar giyimlerine daha kilolu görünmemek için ne aşırı bol ne de tam oturan kalıpları kullanmamalıdır. Genelde tesettür tunik salaş modeller tam elma vücut tipleri için geçerlidir.

elma vücut tipi

Armut Vücut Tipleri

Armut vücut tiplerinde omuzlar dar kalçalar geniştir. Kıyafet seçimlerinde omuzlar dar olduğundan dolayı kol kesimi olmayan modellerden kaçınmalı hatta rahat olabilirse vatkalı tesettüre uygun kıyafet modellerinden tercih edebilirler.

armut vucut tipleri

Kum Saati Vücut Tipleri

90 60 90 dedikleri ölçüler omuzlar ve kalça orantılı bel ince ideal vücut tipidir. Yani böyle ise ölçüleriniz size önerebileceğim model yoktur. Çünkü tüm tesettür kıyafet modelleri emrinize amadedir. Ne giyseniz yakışır derim. Resimdeki abiye modellerini de en çok bu vücut tiplerine yakıştırıyorum. Yalnız siz bu kadar hatları belirgin eden modelleri seçmemeye özen gösterin.

kum saati vucut tipleri

Dikdörtgen Vücut Tipleri

Bu vücut tiplerinde omuzlar geniş olduğundan vatka ve ceketlerden kaçınılmalıdır. Diğer modeller için bu vücut tipi sorun oluşturmaz.  Kombinleriniz de her türlü tesettür kıyafetleri kullanabilirsiniz.

Vücut tipine göre tesettür giyim hakkında paylaştığım bilgiler umarım kombinlerinizde yararlı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir