Yaka Kolye Modelleri ve Yapılışları

Categories ModaPosted on

Bu yazımda biraz da kıyafetlerimizin tamamlayıcısı olan bayan aksesuar modellerinden bahsetmek istedim. En çok beğendiğim sade kıyafetleri bile en şık hale getiren yaka kolye modellerini anlatacağım. Sadece bununla yetinmeyip sizin yaka kolye nasıl kombinlenir, yaka kolyeyi nerden alabilirim ve hatta yaka kolye modelleri ve yapılışları hakkında sorularınıza cevap vereceğim.

yaka-kolye-modelleri-ve-yapimi

Yaka Kolye Modelleri İçin Gerekli Malzemeler

-keçe kumaş yada eski gömlek yakası

-silikon

-silikon tabancası

-süs taşlar\ boncuk \zımba

-Yakada birleştirmek için kopça, düğme veya kurdale

yaka kolye nasıl yapılır

Yaka Kolye Yapımı

Yaka kolye yapımında kullanabileceğiniz birçok yol vardır. İsterseniz keçe kumaşlardan yaka kalıbını oluşturduktan sonra keserek yaka kolye modelini çıkartabilirsiniz. Üzerine silikon tabancası yardımıyla taş ile süsleyebilirsiniz.

Tesettür giyimde abiye modellerinde bu tür taşlı yaka kolye modelleri çok sık görünmektedir. Kıyafetlerimize şıklık sağlayan en değerli parçadır. Düz sade şifon bir elbiseyi sadelikten çıkarıp yaka kolyelerin parlak bir modelini seçerek değişik bir tasarımda kullanabiliriz. Ya da keçe kumaş üzerine iğne ile işleme yapabilir taş yada boncuk hatta zımba işleyebilirsiniz. Bu sezon zımbaların modadaki yerini unutmayın.

Aslında yaka kolye yapımında en pratik yol eskimiz bir gömleğin yakasını dikişlerden söküp üzerine işleme yapabilirsiniz. Ya da ütü yardımı ile yapıştırabileceğiniz minik gümüş veya altın renklerinde süs taşlar ile de süsleyebilirsiniz.

Daha sade bir süsleme ile gündelik hayatta da yaka kolye modellerini kullanabilirsiniz.

Yaka kolye hangi kıyafetler ile kullanılır?

Yaka kolye modelleri bildiğiniz gibi en moda parçalardan biri şuan kombinlenirken de dikkat edilmesi gerekir. Yaka kolye hangi kıyafetler ile kullanır derseniz, yaka kolye modellerini daha sade kıyafetler ile kullanmanızı tavsiye ederim. Yaka kolye modeli kullanmaya karar verdiğiniz bir kıyafette başka bir aksesuar kullanmayın derim.

Mesela beyaz şık ama düz bir bluz ile yaka kolye modelini kullanabilirsiniz. Yaka kolye modellerini aşağıdaki resimlerdeki önden bağlamalı modeli de kıyafetlerde çok şık tesettür giyim kombini yapılabilir.

yaka-tesettur-kolye-kombin

Yaka kolye modellerinin bebe yaka ya da sivri yaka modellerini de seçebilirsiniz.

Yaka kolye modellerini nerden alabilirim?

Yaka kolye modellerini nerden alabilirim sorunuzun cevabını olarak da size internetten ya da butik tarzı online mağazalardan alabilirsiniz. Piyasada şu anda çok moda olduğu için yaka kolye modellerini bijuterilerde de rahatça bulabilir ve uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Yaka kolye modelleri ve yapılışları hakkında anlattığım bilgiler ile evde kendinize yaka kolye yapabilirsiniz. En şık siz olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir