Yalancı Tiramisu Tarifi

Categories Yemek TarifleriPosted on

Tatlı dediğimiz zaman ilk olarak akıllara çikolata ve kek tarzı yiyecekler gelmektedir. Çocuklar için de büyükler için de tatlı konusunda ayrı bir beğeni söz konusudur. Günümüzde en çok kullanılan tariflerin içinde yalancı tiramisu üst sıralarda durmaktadır. Şimdi de farklı bir tarif ile çocuklarınızı mutlu etmenin bir yolunu daha öğreneceksiniz. Yalancı tiramisu tarifi ile misafirlerinizi de ağırlayabilir ve farklı lezzetler ile onları da tanıştırabilirsiniz.

Labnesiz ve Yumurtasız Tiramisu(Yalancı Tiramisu)

Yalancı tiramisu nedir diye merak edenlere hitaben, tiramisunun kremasında yumurta ve labne peyniri kullanılmazsa ona yalancı tiramisu denir. Gerçek tiramisu tarifini daha önce takipçilerimiz ile paylaşmıştık.

Malzemeler

  • 3 su bardağı kadar süt
  • 1 paket kadar kedi dili
  • 1,5 çay bardağı kadar şeker
  • 1,5 çay bardağı kadar un
  • 1 paket toz halinde krem şanti

Kedi dillerini ıslatmak için;

  • 1 paket nescafe
  • 1 su bardağı kadar ılık süt

Nasıl Yapılır

İlk olarak pastanın ana malzemesi olan muhallebiyi yapmanız gerekmektedir. Bunun için almanız gereken ilk malzemeler sütünüz, şekeriniz ve ununuz olmalıdır. Bunların hepsini bir tencereye koyarak karıştırın ve muhallebi olmasını sağlayın. Pişirdiğiniz muhallebinin soğumasını bekleyin. Diğer taraftan da sütü ısıtmaya başlayın ve bir kaba nescafe tozunu dökün. Süt ılındıktan sonra bu kahvenin üzerine de sütü ilave edin. Ve süt ile kahveyi karıştırarak karışım elde edin. Hemen servis tepsimizi alalım ve kedi dillerinin 1 paketini alıp bu sütte batırdıktan sonra dizelim. Bu borcamdaki bisküvilerin üzerine de hazırladığınız muhallebiden koyun. Bu arada muhallebinin içine yaymadan önce 1 paket krem şantiyi koymayı da unutmayın. Muhallebinin yarısını da bu şekilde ilk kata yayalım. Geriye kalan kedi dillerini de aynı şekilde süt ve kahve karışımının içine sokun ve ıslattıktan sonra da tepsideki yerlerine koyun. Üstüne de kalan muhallebinin hepsini ilave edin. Bu şekilde biraz oda sıcaklığında bırakın ve soğumasına yardımcı olun. Ilındıktan sonra ise buzdolabına yerleştirin. Bu şekilde dilerseniz 1 gece bekleyebilir. Servis etmeden önce dolaptan çıkardığınız zaman sertliğini kontrol edin ve üzerine de en son katman olarak kakao serpin.

5 adımda yalancı tiramusu

Bu şekilde pastamız hazır konuma gelecektir. Servis etmeden önce de kare kare parçalar halinde keserek ikram edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir