Yeni Sezon Yaka Modelleri

Categories ModaPosted on

Sizin için yeni sezon yaka modelleri sonbahar kış sezonunda vurgulanan yaka stillerini incelemeye aldım. Tesettür giyim modası deyince akla gelen en moda 4 yaka modelinden bahsetmek isterim.

Fular: Kendinden fularlı bluz ve gömlekler şık duruşu ile ofis giyimin en demirbaş parçalarındandır. Fular yaka bluzları kış sezonunda vitrinlerde bol bol görmeye başlayacaksınız. Tesettür giyimde ağır başlı bir hava yaratan fular yaka, farklı kumaş tipleriyle daha çok karşımıza çıkacak.

fular modelleri

 

Viktoryen: Baksanıza isminin bile ayrı bir havası var bu yakaların. Aslında bu yakalar adını bir çağdan alır. Geçtiğimiz yıl Newyork da düzenlenen sergide bu viktoryen giyim sergilendikçe insanların modellere ilgisi oldukça artmıştır. Viktorel tarzı yakalar da genellikle dantel, şifon, organze ve fırfır detayları karşımıza çıkar. Bu modellerde kaplama düğmeler en sık tercih edilenlerdir. Viktoryen konusundan da ayrıca daha sonra yazılarımda bahsedeceğim. Tesettür giyimin gerektirdiği standartlara uygun moda akımı olduğunu size detayları ile anlatacağım.

viktoryen yaka

 

Balıkçı Yaka: 60 lı yılların moda akımı birçok markanın takip ettiği balıkçı yakalar geriye döndüler. Balıkçı yakalar genellikle a kesim tesettür elbiselerinde tercih ediliyor. Sonbahar kış modasında bu sezon gözde olarak beyaz balıkçı badiler en öndedir. Beyaz balıkçı yakanın beyaza olan antipatisini bilmeyen yoktur. İki renk bir araya gelince en güzel tesettür kombinini yapmış olursunuz.

balıkçı yaka

 

Kürk Yaka: Kürk yakaların tek ortak noktası haşmetli olmalarıdır. Kürk yakalar kendi araların stil olarak birbirinden çok farklıdırlar. Kürk yaka modellerinin en çok kullanıldığı giysiler kaban modelleridir. Kürk yakalı kaban modelleri sonbahar kış modasında en çok kullanılan parçalar olacak. Kürk yaka kot ceketler ise sonbaharda yine trend parçalardan olacak.

2015 kürk yaka modeli

Sizde tesettür sonbahar ve kış modası yeni sezon yaka modellerini kıyafetlerinize uyarlamaya ne dersiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir