Yetenek Sizsiniz Birincisi 2015; Yunus Karaca Oldu

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

14 Temmuz Salı Akşamı final performansını sergileyen Yunus Karaca Yetenek Sizsiniz Türkiye isimli yarışmanın birincisi seçildi. Ülkemizde en çok izlenen yarışmalardan birisi olan Yetenek Sizsiniz geçmiş yıllarda olduğu gibi yine komedi dalında yarışan yarışmacıların birinciliği ile gündeme geliyor. Sefa Doğanay, Atalay Demirci gibi isimler de geçtiğimiz yıllarda birinci olan komedi dalındaki yarışmacılardı. Seyirci oyları ile birinci olan Yunus Karaca kimdir, Yunus Karaca Kaç Yaşında gibi birçok sorunun yanında birinci olduktan sonra twitter,facebook ve instagram gibi sosyal ağlarda Yunus Karaca caps fenomenleri arasına girmeyi başardı. Bu yazımızda Yunus Karaca’yı yakından tanıyacağız.

  • Yunus Karaca Kimdir, Kaç Yaşında?

yetenek-sizsiniz-turkiye-yunus-karaca

Yunus Karaca, Mersin doğumlu ve Mersin’de ikamet eden esmer yağız sempatik bir delikanlıdır. 16 yaşında olan Yunus Karaca Lise ikinci sınıf öğrencisi olarak Yetenek Sizsiniz 2015 sezonunun en genç yarışmacıları arasında yer almaktadır. Yunus Karaca yarışmanın ilk turunda kendine sorulan sorulara şiveli ve komik cevaplar verince jürinin gönlünü kazanmayı başardı. Yunus Karaca yarışmaya katılma serüvenini ise şöyle anlatıyor;

“Bir gün okuldan geldim ve yetenek sizsinize katılmak için stand up gösterisi yaptım ve videoya çektim. Çektiğim videoyu gönderdim ve çağırdılar.”

şeklinde Yetenek Sizsiniz serüvenini anlatmıştır. Daha önceden okulda, sınıfta ve arkadaş ortamında stand up yaptığını söyleyen Yunus Karaca arkadaşlarının önerisiyle yarışmaya katıldığını ifade ediyor.

  • Yunus Karaca Çalıntı Esprilerle Mi Birinci Oldu?

Yunus Karaca final performansını sergilediği anda birçok twitter fenomeni esprilerin twitterda yapılmış espriler ve kendilerine ait olduklarına dair tepki göstermeye başladı. Twitter ve diğer sosyal ağlar çalkalanırken aynı zamanda #tv8izlemiyoruz şeklinde bir hashtag oluşturuldu ve birçok twitter kullanıcısı bu tagı destekleyecek tweetler attı. Ekşi sözlük, incisözlük gibi sözlükler de bunu destekleyici başlıklar açarak; “Yunus Karaca mizah hırsızı çalıntı espriler ile birinciliğe oynuyor.” şeklinde görüşlerini belirtti. Genellikle esprilerin İnci sözlükte yayınlanan capsler ve twitter fenomenlerinin attığı tweetlerden alındığını söyleyen sosyal medya kullanıcıları Yunus Karaca’ya tepki gösterdi. İnci Caps Kutsal Mizah Kırbacı isimli kitaptan birçok espriyi çaldığı iddia edilen Yunus Karaca’ya ve Acun Ilıcalıya tepkiler giderek artıyor.

  • Yunus Karaca Stand Up Gösterisi

https://www.youtube.com/watch?v=t4-c0OfSQVM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir