Yüz Çilleri Tedavisi, Çil Nasıl Geçer?

Categories Cilt Bakımı, Güzellik Sırları, Sağlıklı YaşamPosted on

Bugünkü yazımızı çilli ve çillerinden nefret eden kardeşlerimiz için hazırladık :) Makalemizde cevap bulacak sorular; yüz çilleri nasıl geçer? Çil nasıl oluşur, neden artar ve nasıl çıkar? Yüz çillerine ne iyi gelir? Yüz çilleri için krem ve maske önerileri şeklinde merak ettiğiniz tüm soruları cevaplayacağız.

Öncelikle çil nedir dersek;  vücutta, genellikle de yüzde oluşan, açık kahverengi küçük beneklerdir.

Bazılarımız çillerimizi severken bazılarımız tam olarak sevmeyiz. Bazı çillerimiz doğuştan gelirken bazı çillerimizde güneşten dolayı oluşmaktadır.

Çil Nasıl Oluşur, Nasıl Çıkar?

çilli kadın

Bilmeyenler için çilin nasıl oluştuğunu anlatalım. Aslında açık tenlilerde ve cildi hassa olanlarda daha çok görünen çil bir cilt hastalığı değildir. Genelde yazın daha koyulaşırken kışın soluk bir görünüm ile kaybolabilirler. Çillerimizin çıkma nedeni bilimsel olarak melatonin denen maddenin yoğunlaşmasından dolayıdır. Güneş ışınları da bu maddenin çoğalmasına neden olmaktadır.

Yüz Çillerine Ne İyi Gelir?

çillere iyi gelen şey

Sizlere evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz birkaç yüz çilleri için krem ve maske önerilerinde bulunacağız.

1-    Limon Suyu Çilleri Yok Eder mi?

limon suyu

Çok kahverengileşen çillerinize limon suyu kullanmanızı tavsiye edebiliriz. Limon suyu saçta da çok büyük etkisi ile açıcı özelliğini gösterirken ciltte de etkisini göstermektedir.

2-Ekşimiş Süt İle Çil Tedavisi

eskimiş süt

Ekşimiş sütteki asit oranı da yüksek olduğundan dolayı cildinizdeki çillerin kaybolmasını sağlayabilir.

3- Peeling Maskeler Çillere Faydalı mı?

peeling yüz maskesi
Kimyasal olarak alabileceğiniz peeling maskelerde biraz olsun çillerinizde etkisini gösterecektir.

4- Aloe Vera Çillere İyi Gelir mi?

aloe vera kremi

Aloe Vera’nın her şeyde yatıştırıcı etkisini biliyorsunuzdur. Çillerinizde de Aloe Vera’yı kullanabilirsiniz. Her gece yatmadan sürüp 15 dk sonra yıkadığınızda farkı hissedeceksinizdir.

Çiller İçin Lazer Tedavisi

lazer tedavisi

Çillerinizden oldukça sıkıntı duyuyorsanız son olarak uzman bir tedavi alabilirsiniz.  Çillerinizi lazer işlemi ile yok edebilirsiniz. Ama çillerin önce ayrıntılı olarak incelenmesi gerekmektedir. Kanserojen bir yapısı varsa bu işlemin uygulanması sakıncalı olabilmektedir.

Bu tedavi düşünen ve biraz korkanlar için de ufak bir not eklemeyi unutmayalım. Lazer tedavisi can yakmaz. Tedaviden önce uyuşturucu bir krem sürülür. Daha sonrasında sinek ısırığı acısında ufak sızılar hissedebilirsiniz.

lazer tedavisi ile çilleri yok etmek

Her zaman doğal olmak daha güzel olsa da çillerini çok sevmeyen hanımlar hatta erkekler için yüz çilleri nasıl geçer? Yüz çilleri nasıl kaybolur ve yüz çilleri için lazer tedavisinden bahsettik. Siz de çillerinizden kurtulmak isterseniz önce doğal yollar daha sonra doktora başvurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir