Yüz Şekline Göre Gözlük Seçimi Nasıl Olmalı?

Categories ModaPosted on

Gözlük seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsedeceğiz bugün.  Yüz hatlarına ve şekline göre gözlük seçimi ister güneş gözlüğü ister numaralı gözlük olsun dikkat edilirse daha şık bir duruş sergiler.

Havalar iyice ısınmaya başladı. Artık güneş gözlükler raflardan çıktı. Bu sene gözlüklerini değiştirmek isteyenler ya da gözlük alacak olanlar için önerilerde bulanacağız. Hem tesettürlü bayanlar için gözlük seçimi hem de diğer bayanların saçlarına uygun gözlük seçimlerinden bahsedeceğiz.

Dikdörtgen Yüz Şekline Göre Yuvarlak Gözlükler!

Eğer yüzünüz dikdörtgen bir şekle sahip ise yuvarlak çevreli gözlükleri tercih ederseniz yüzünüzün daha yumuşak bakışlara olmasına neden olursunuz.

dikdörtgen yüze gözlük seçimi

Yukarıdaki gözlük damla gözlük olarak bilinmektedir. Dikdörtgen yüzlü iseniz bu şekilleri de kullanabilirsiniz.

İster demir ister plastik çerçeve seçebilirsiniz. Gözlüklerinizin kaşlarınızı kapatmanıza daha dikkat ederseniz yüzünüzde daha şık duracaktır. Gözlüğün asıl kullanım şekli kaşlara kadar kapatılmasıdır bilmeyenlere duyurulur.

yüz şekline göre gözlükler

Dolce gabbana 2016 yeni sezonda bob marley tarzı tam yuvarlak olarak belirttiğimiz gözlük modellerinin de moda olacağını vurgulamıştır.

Yuvarlak Yüz Şekline Göre…

Yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanlar sizin tercihleriniz dikdörtgen gözlük modelleri olmalıdır. Aslında ters ilişki vardır yuvarlak ise dikdörtgen dikdörtgen ise yuvarlak olarak birbirlerini tamamlayan gözlükler seçilmelidir.

yuvarlak yüzler için gözlük

Resimdeki gibi kare gözlük modellerini daha çok plastik çerçeve modellerinde tercih ederseniz daha hoş bir tarz oluşturursunuz.Kare gözlük modellerini siyah yada kahve renklerden tercih edebilirsiniz.

Son olarak eğer oval bir yüz şekline sahip iseniz seçtiğiniz gözlüklerde yuvarlak yada kare, dikdörtgen olması fark etmez. Oval yüz şekli tamemen her şekle uygun olduğu için her türlü modeli seçmek elinizdedir.

tesettür giyimde gözlük seçimi

Yakışanı yakışmayanı daha kolay seçebilmeniz için yüz şekline göre gözlük seçimi yazımız umarım sizlere yararlı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir