Yüz Şeklinize ve Hatlarınıza Göre Karakter Analizi

Categories Güncel Kadın BloglarıPosted on

Bugün ki yazımızda yüz şekline göre ve yüz hatlarına göre karakter analizi yapacağız. Biz insanlar farklı tiplerde değişik yüz şekillerine sahibiz.  4 şekilde yüz analizimizi yapabiliriz. Tabii ki yapılan bu analizler sadece birer denenmiş tahminlerdir.

Yıllardır bu konu ile ilgilenen Çinliler ağız göz ve çene hatta burun 4’lüsünün yerleşim şekillerine göre karakter analizinde bulunmuşlardır. Fizyonomi olarak adlandırılan bu bilim dalı bizlerin kişilik şekillerinde bulunmamasına neden olmuştur.

Şimdi Yüz Şekillerinin Neler Olduğunu İnceleyelim…

yüz şekilleri

Yüz şekilleri yukarıdaki gibi değişmektedir. Bunun dışına çıkan birçok yüz şekli vardır ama biz genel üzerinden karakter analizimizi yapacağız.

Üçgen Yüzlü İnsanların Özellikleri

üçken yüz şekli karakter analizi

Genellikler gösterişi seven insanlardır. Kadınlar için bu iki kat daha fazladır tabi ki. Konuşmayı severler bu yüzden ikna yetenekleri iyidir. Yapmayacağım dediğiniz işleri size 2 dk içinde yaptırmış olabilirler. Memnuniyetlerini sağlamak sizi biraz uğraştırabilir.

Uzun Yüzlü İnsanların Karakterleri

uzun yüzlerin karakter ve kişiliği

Uzun yüzlü insanlarda tahminen daha soğuk bir duruş olabilir biraz yüz yapısının getirdiği bir özelliktir bu. İlk gördüğünüzde çekineceğiniz kişiler olabilirler. Çevreye duyarlı ve insaniyetli bir kişilerdir. Uzun yüzlü kişilerinde geneli giyimine özen gösterir. Yönetici olma kabiliyetleri yüksektir diye karakter ve kişilik analizini yapabiliriz.

Yuvarlak Yüzlü İnsanların Karakteri Nasıldır?

yuvarlak yüz şekli karakteri

Genelde biraz kilolu insanlarda vardır. Tabi kilolu olmayan insanlarda da bu yüz şekline rastlanabilir. Gelelim kişisel özelliklerini sevimli ve neşeli insanlar olurlar genelde. Her zaman uyum sağlayan bir yapıları vardır. Kıskançtırlar. Dışarıdan belli etmez ama içten içe kıskanan karakterleri vardır.

Kare Yüzlü İnsanların Karakterleri

kare yüz şekli karakter analizi

Kare yüz şekline sahip insanlar çok mücadeleci kendinden emin insanlar olarak bilinirler. Genelde akıllarında ne varsa direk söyler karşısındakinin arkasından konuşmazlar. sinirlendikleri zaman bu yüzden biraz acımasız olabilirler. Sabırlı kişilerdir. Akıllarına koydukları işi sabrederek gerçekleştirmeleri zor değildir.

Genel olarak 4 tip yüz şekli bunlardır. Diğer özelliklere ise kısaca değinelim.

Çene Şekillerini İnceleyelim…

Gamzeli olarak bilinen ikiye ayrık çene şekillerindeki insanlar genelde ikilem arasında kalan kararsız insanlardır. Yuvarlak çeneler ise neşeli ve enerjik yerinde duramayan kişiliğe sahiptir. Öne doğru çıkık duruşu olan çene ise genelde karadenizliler de görülürken inatçı kişilik belirtisidir.

Burun Şekli Kişilik Analizi

Genelde burun sınıflandırılmasını para yönünde iş hayatı yönünde inceler bilim adamları

Daha yuvarlak geniş burunlar sosyal kişilerdir. Dar ince burunlular daha kontrolcü, dikkatli ve titizlerdir. Dik burunlular ise yönetme gücü yüksek kişilerdir.

yüz şekillerine ve hatlarina göre karakter ve kişilik analizleri

Göz Şekillerini İnceleyelim…

Çukur gözlere sahip kişiler daha ciddi ve sakin kişilerdir.Büyük gözler ise nazik insanlardır.Düşük göze sahip insanlar ise daha iyimser sağduyulu kişilerdir.

Sizler için yüz şekillerine göre karakter analizi konusunu inceledik. Sizde benzeyen yüz şekline kişilik analizinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir